У п’ятницю, 29 липня, на комунальному підприємстві «Івано-Франківськводоекотехпром» та вдома у гендиректора Миколи Саєвича були обшуки. «Репортер» дізнався, що їх робили працівники київського Департаменту захисту економіки (ДЗУ) Нацполіції спільно з територіальним відділом.
«Санкціоновані обшуки були у рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 191 Кримінального кодексу України», – каже Наталія Калиновська, прес-секретар Департаменту захисту економіки у столиці.
Додамо, що ст. 191 ККУ – “привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем” – передбачає штраф або позбавленням волі – аж до 12 років.
«Провадження було відкрите не проти когось конкретно, а за фактом злочину. Коли визначимо винну особу, тоді й оголосимо привселюдно, – каже Калиновська. – Все, що вилучили під час обшуків, будуть вивчати під час розслідування».
Наталія Калиновська пояснює, що хтось ймовірно привласнив гроші із держбюджету, тож зараз справу розслідують та шукають винних. Додає, що наразі підстав для затримання немає.
«Йдеться про виділення субвенції з державного бюджету, тобто допомоги на відшкодування тарифів. І для того, щоб отримати цю субвенцію від держави, було завищено тарифи на водопостачання, – говорить прес-секретар ДЗУ. – Суму, яка була привласнена, встановлять остаточно під час вивчення матеріалів. Лише тоді ми зможемо про неї говорити».
Натомість гендиректор водоканалу Микола Саєвич пояснює, що завищувати тарифи його підприємство й не могло, бо не воно їх визначає.
«Тарифи на водопостачання встановлює комісія з регулювання електроенергії і комунальних послуг, а не водоекотехпром чи виконком, – каже Саєвич. – Останній раз їх встановлювали два чи три роки тому. Не може такого бути, що я собі сьогодні сам придумав тариф, і він таким і буде».
Микола Саєвич також розповів, що саме вилучили у Франківську.
«Вони приїхали, бо хотіли картинку, думали, що тут буде опір, – каже він. – Потім хтось викликав поліцію – аж чотири чи п’ять машин. Що шукали, я не знаю. Взяли перелік розрахунку тарифів, перелік документів, які подаються, перелік розрахунку різниці у тарифах, частково документи по Світовому банку. Це не є щось надзвичайне. Тим більше, що всі наші закупівлі є у реєстрі, ми їх не приховуємо. Документи у нас вилучають щотижня, але для цього подають запити. Це можна було робити й без обшуків. Ми завжди надаємо усі дані і документи, якщо їх у нас просять. Але якщо злочин доведуть і визначать, хто винен, то будемо відповідати».
Comments are closed.