Люди Світ

Співавторка муралу “Україна єдина” Ірина Клицюк претендує на посаду директора ЦСМ у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

2 серпня об 11:00 в 311 к. МВК відбудеться повторний конкурс на посаду директора Центру сучасного мистецтва Івано-Франківська. Документи на конкурс подали двоє – чинний директор центру Анатолій Звіжинський та Ірина Клицюк – співавторка муралу “Україна єдина” на вулиці Мазепи у Франківську.

цсм

У своєму мотиваційному листі 25-річна Ірина Клицюк пояснює своє розуміння сучасного мистецтва і зазначає, що хоче перетворити ЦСМ на форум і платформу для соціальної взаємодії.

Ірина Клицюк

“Для мене сучасне мистецтво – це неформальне, незвичайне, незрозуміле, місцями надзвичайне і зухвале, але все ж мистецтво, яке має структуру і підкоряється законам естетики. Я бачу місію ЦСМ не тільки у формуванні цивілізованого арт-ринку, але і в створенні позитивного іміджу сучасного українського мистецтва. Це буде центр не “тільки” проведення виставок і творів мистецтва, а й динамічний форум для соціальної взаємодії, розвитку середовища розуміння й підтримки серед художніх і також спільнот з іншими дисциплінами, такими як література, театр, кіно і т.д. Я вважаю, що центр сучасного мистецтва повинен стати платформою для діалогу між місцевою та міжнародною арт-сценами, спрямованою на заохочення інноваційності, стимулюючи співпрацю, поєднуючи національну ідентифікацію та міжнародні виклики, популяризуючи якісне мистецтво та художнє сприйняття”.

Анатолій Звіжинський займається сучасним мистецтвом вже понад два десятиліття в різних формах як художник, критик, куратор.  У мотиваційному листі Звіжинський розповідає про вже реалізовані в центрі мистецькі проекти і наголошує, що стратегія, обрана центром, показує активізацію мистецьких процесів у місті.

звіжинський, ЦСМ

“Через налагодження та інтенсифікацію культурних обмінів, пропаганду творчості місцевих художників та поглиблення комунікацій художник – глядач ЦСМ створює умови для перетворення міста у майданчик для творчих експериментів, лабораторій, можливостей інтелектуального розвитку та самовираження, а отже для виникнення мистецької напруги і поверненню місту статусу «феноменального». Три роки послідовної та цілеспрямованої роботи ЦСМ, навіть в ці економічно несприятливі часи, демонструють активізацію мистецьких процесів у місті, з’яву нових імен та інтерес до міста ззовні — цьогорічні “Карпатський простір” та “ПортоФранко ГогольФест” наочні приклади. Отже, стратегія обрана центром показує новітні варіанти розвитку урбаністичної культури. Продовжувати втілювати розпочате буде логічним для подальшого розвитку сучасного мистецтва. Досліджувати набуте і пропагувати нове, через культуру творити громадянське суспільство й торувати шляхи до європейських проектів, усе це підтвердить серйозність подальших намірів”.

Нагадаємо, що 17 червня конкурс на посаду директора міського Центру сучасного мистецтва вже відбувся. Однак тоді члени комісії не змогли прийняти рішення на користь жодного кандидата. На це місце претендували керівник народного аматорського театру «Думка» Сергій Сивачук  і чинний директор центру Анатолій Звіжинський. Відтак прийняли рішення оголосити повторний конкурс.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.