У середу, 20 липня, виставкою у Івано-Франківському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації завершився творчий проект за участі художників Євгена Самборського і Оксани Петрової та вихованців центру на Набережній – “Лабораторія друзів”. Це перша в житті дітей виставка, співавторами якої вони є. Впродовж місяця діти разом з художниками малювали, ліпили, пізнавали світ мистецтва і на унікальній одноденній виставці представили результати своєї співпраці.
“Ми працювали тут з дітьми, з персоналом. Список усіх, хто долучався великий. Ми робили різні майстер-класи, – пояснює художник Євген Самборський. – Хотіли поділитися з дітьми своїми вміннями, показати, яким може бути мистецтво загалом, і сучасне мистецтво зокрема. З дітьми багато займаються, але в класичній чи навіть консервативній формі. А нам хотілося показати дітям щось нове і долучити їх до створення, процесу взаємодії”.
Впродовж місяця художники приходили до дітей в центр, малювали ліпили, просто спілкувалися. І навіть організували для них своєрідні художні пленери – один на скелях Довбуша, інший – на річці.
Одним з найцікавіших об’єктів виставки став сірий багатоквартирний будинок. Він складається з мініатюрних коробок-квартир, які створили вихованці центру. Кожну квартиру вони самостійно розмалювали, прикрасили, зробили меблі.
Як розповів директор Івано-Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей Василь Серденько, цей досвід для дітей був дуже важливим. За час проекту вісім вихованців центру поїхали у нові родини, і вони спеціально прийшли в гості разом з батьками на презентацію виставки.
“Сьогодні ці діти були серед нас. І це мабуть вперше, коли наші діти повертаються в центр, щоб відвідати якийсь захід, – говорить Василь Серденько. – Такий проект дуже важливий для нас. До того ж, він був першим не лише для наших дітей, а й у Івано-Франківську. Це хороша психологічна реабілітація. Тут наче попрацював сильний психолог з кожною дитиною окремо і з усіма разом. І ця співпраця змінювала дітей просто на очах. В дитинстві найцікавіше – взяти пензлик і почати малювати. А в цих дітей уже сформоване табу – як малювати, якщо я не вмію. Женя з Оксаною показали дітям, що не завжди той результат, якого ти боїшся. буде поганим. Треба взяти і спробувати. І вийде гарно. Найважче було переступити бар’єр”.
Довготривалий проект базувався на принципах спільної роботи. Його основою є «Теорія відкритої форми», яка дотична візуального мистецтва. ЇЇ розробив польський архітектор, художник та теоретик Оскар Хансен.
Comments are closed.