Поки тривають баталії на футбольних полях Франції, до старту Олімпіади в Ріо-де-Жанейро залишилося менше 50 днів. За інформацією на 15 червня, від Івано-Франківщини в українській олімпійській збірній буде… аж одна спортсменка — штовхальниця ядра Галина Облещук. Ще дві легкоатлетки з Прикарпаття — Анастасія Ткачук (біг на 800 м) і Христина Стуй (200 м) — нині будуть представляти Запоріжжя та Київ. Одна людина з області на Олімпіаді — антирекорд за всі 25 років незалежної України. Чому? Давайте подивимось.
Івано-Франківськ є єдиним обласним центром в Україні, який не має сучасної легкоатлетичної арени — з усіма відповідними умовами. Спортсменам нема де повноцінно тренуватися, не кажучи про проведення офіційних змагань.
«Зі стадіонів, що є в Івано-Франківську та області, нині жоден не відповідає стандартам Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, — каже Віталій Матешко, голова обласної федерації з легкої атлетики. — Це катастрофа! Якщо взимку спортсмени ще можуть тренуватись у манежі коледжу фізвиховання, то якісні тренування влітку — надзвичайна проблема. При чому на Прикарпатті зі спортсменами-легкоатлетами працюють п’ять заслужених тренерів України. І всі вони займаються на резино-бітумному покритті стадіону університету нафти і газу».
Виглядає, що за всі роки незалежності України на Прикарпатті не надто переймалися проблемами легкої атлетики. Всі — на одному стадіоні ІФНТУНГ, побудованому ще в кінці 1970-х, тож нині…
«Покриття легкоатлетичних доріжок, яке є наразі, не витримує жодної критики, — говорить Іван Файчак, старший викладач кафедри фізвиховання університету нафти та газу, неодноразовий переможець і призер чемпіонатів Європи та світу серед ветеранів. — Легкоатлетам тренуватися там неможливо, особливо в негоду. Як не прикро констатувати, але спортсмени змушені думати не про досягнення, а як би не отримати травму».
Коли стадіон ІФНТУНГ ще здавали в експлуатацію, у світі вже відмовлялися від резино-бітумного покриття доріжок. Але сучасного матеріалу в СРСР не виготовляли, основу купували у розвинених країнах, тому й ставили її лише на республіканських стадіонах. І що тепер — без шансів?
«Минулого року чи не вперше управління підтримало ініціативу легкоатлетичної громади області та підготувало документи щодо облаштування в Івано-Франківську сучасної легкоатлетичної арени, — каже Назарій Павлів, заступник начальника управління молоді та спорту ОДА. — На нараді за участі голови ОДА Олега Гончарука було вирішено внести до регіональної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2013-2016 роки відповідні зміни. А саме — включити туди реконструкцію легкоатлетичного стадіону ІФНТУНГ. У березні обласна рада прийняла відповідне рішення. Експертний звіт розроблений. За його висновками, реконструкція стадіону коштуватиме 4,6 млн грн. До фінансування робіт долучається також і університет».
Та чи розпочнеться реконструкція стадіону, дізнаємося на початку липня. Саме тоді облрада переглядатиме бюджет області за підсумками першого півріччя.
«Вся легкоатлетична родина Прикарпаття чекає від депутатів позитивного рішення, — говорить Іван Файчак. — Ми всі сподіваємось, що роботи профінансують у повному обсязі, тож Івано-Франківськ, нарешті, отримає сучасну спортивну арену. Також вірю, що кошти, які мали би спрямуватись на реконструкцію легкоатлетичних доріжок, не будуть переведені на побудову футбольного поля зі штучним покриттям, яке збираються будувати біля стадіону «Рух».
Легкоатлети не проти побудови в місті нових спортивних арен, але щоб це не робилося за рахунок легкої атлетики та інших видів спорту. Адже, за інформацією «Репортера», з тих 4 млн грн, які мали йти з обласного бюджету на реконструкцію стадіону ІФНТУНГ, 2 млн обласна влада планує спрямувати на побудову футбольного комплексу біля «Руху». Ще 2 млн тепер хочуть залучити з міського бюджету Івано-Франківська.
Що у Франківську нині з футболом — видно неозброєним оком. З іншими видами спорту теж не краще. Ця Олімпіада навряд чи буде останньою. Та якщо й надалі так господарювати, то маємо всі шанси на те, що на наступних Іграх у Токіо прикарпатців не буде взагалі.
Comments are closed.