У п’ятницю, 10 червня, в Івано-Франківську завершилося ІІ пленарне засідання V сесії обласної ради. Депутати пропрацювали весь день і розглянули більше 50 питань. Закінчилося зібрання пізно ввечері — голова облради попередив: якщо не встигнуть, то зберуться ще й у суботу.
Перед початком роботи посвідчення добровольця-учасника АТО вручили ще 15 прикарпатцям. Разом таких документів на Франківщині видали вже 25, а добровольців нарахували 128. Якщо вдатися до математики, то всіх бійців «охоплять» десь за півроку, не менше. Сумно, коли визнання учасника АТО на обласному рівні так нічого й не означає в державі…
Потім голова обласної виборчої комісії Віталій Юрчишин зачитав рішення про реєстрацію Володимира Кифорука депутатом облради. Головний лікар Коломийської інфекційної лікарні зайняв місце замість свого однопартійця від «Батьківщини» Андрія Іващенка, який на 33-му році життя раптово помер у квітні цього року. Новообраному депутату вручили посвідчення і він пішов до своїх колег під натяки про могорич від колег-«свободівців».
Потім депутати вирішили виступити проти закриття бібліотек на Прикарпатті.
«Через децентралізацію гостро постає питання збереження мережі книгозбірень. Як свідчить приклад уже створених об’єднаних громад, бібліотеки у селах просто закривають», — зачитав звернення до прем’єра та президента Михайло Іваночко.
Проти виступила депутат від «Волі» Ольга Федишина. Запитала, скільки бібліотек у селах вже закрили. Відповіді не було. Свою колегу підтримала Ольга Галабала. Розмова про сільські книгозбірні перейшла до взаємних звинувачень у зриві децентралізації. Після голосування голова лічильної комісії Ігор Шевчук попросив голову облради поставити питання на голосування повторно — не зійшлися цифри. Після підрахунку бюлетенів виявилося, що звернення таки підтримали, хоч і мінімальною кількістю голосів.
Демонструючи свою турботу про бійців АТО, депутати підтримали звернення до голови Верховної Ради щодо змін у галузі будівельного законодавства. Його пропонують доповнити абзацом про надання учасникам АТО державної підтримки в розмірі 50% від вартості житла або кредиту на нього.
Сільським, селищним та міським радам Прикарпаття облрада хотіла рекомендувати як пайову участі в розвитку інфраструктури від забудовників приймати лише гроші. Відповідний проект рішення зачитав депутат від «Самопомочі» Тарас Виноградник. Справа у тому, що місцеві ради дають дозвіл будувати на своїй території, але кошти, як цього вимагає законодавство, не беруть. Виноградник навів приклад Бурштина, де за останні роки з’явилося багато новобудов, але бюджет міста від цього доходу не отримав.
Ольга Галабала знову виступила проти. Її підтримав і Олександр Сич, голова облради. Мовляв, закон про сплату пайової участі лише у грошовій формі й так уже діє, тож нема сенсу рекомендувати радам його дотримуватися, бо вони й так мають це робити.
Контролювати процес сплати пайової участі, згідно з проектом рішення, мав би голова комісії з питань захисту прав людини Тарас Виноградник. До слова, саме він є керівником будівельної компанії «Арсенал-Сіті», на бік якої став обласний Господарський суд у травні цього року під час спору з міськрадою щодо договору про пайову участь. Цього депутати не пригадали. Але й проект рішення не підтримали.
Щонайменше дивним видається ініційоване «Свободою» рішення облради звернутися до голови ОДА Олега Гончарука звільнити керівника апарату ОДА Валерія Крецула. Аргументація — кілька років тому під час святкування 9 травня Крецул мав на піджаку георгіївську стрічку. Василь Попович запропонував очистити керівництво всіх РДА від представників «комуністично-комсомольської номенклатури, агентів спецслужб і прислужників режиму Януковича». Депутати переглянулися та посміхнулися…
Одне з важливих рішень облради — про створення госпіталю на території області. Питання вже обговорювали стільки часу, що воно стало «технічним». Усі вже все давно погодили, але бюрократія вимагає процедури. Отже, комунальний заклад «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни» створили на базі вузлової лікарні. Керівником госпіталю на п’ять років депутати призначили Володимира Федоришина, який очолював вузлову лікарню.
Голосували депутати й за зміни до обласного бюджету. Директор департаменту фінансів ОДА Галина Карп вміє викласти цифри так, що іншим залишається лише погодитись.
А от із директором департаменту освіти, науки та молодіжної політики Віктором Кімаковичем депутати сперечалися. Обсяги замовлення на підготовку кадрів у ПТУ за бюджетні кошти викликали жваве обговорення. Переносячи кількість місць з однієї спеціальності на іншу, депутати погодились, що в області треба готувати тих робітників, які зможуть працювати саме на Прикарпатті — столярів, кухарів, будівельників.
Уже надвечір депутат від «Солідарності» Остап Дзеса запропонував перепочити, а після перерви обрати заступника голови облради. І запропонував кандидатуру свого однопартійця Сергія Басараба, першого заступника голови ОДА.
«Щоб відкинути всі звинувачення про «договірняки», «Укроп» не братиме участі в голосуванні та покидає сесійну залу», — заявив голова фракції Микола Палійчук. Причиною такої заяви стали чутки, що Басараб за підтримку його кандидатури пропонував депутатам 10 тисяч доларів. Фракція «Воля» також пішла геть.
Після перерви депутати збиралися кволо. Голова облради засумнівався у кворумі, але до зали таки прийшли 57 депутатів з 84 обраних. Кандидатур на посаду заступника голови більше ніхто не висував, тому шляхом таємного голосування Сергій Басараб отримав посаду — 51 «за». Йому одразу призначили ранг державної служби та зарплату.
Вже пізно ввечері депутати закрили засідання. Хоч і вкотре не вибрали другого представника до поліцейської комісії, члени якої вирішуватимуть, кому працювати в органах далі, а кому вже досить. В обласній раді сформувалася більшість — «Свобода», яка завжди критикує владу, підтримала «Солідарність». До них пристала «Батьківщина». Тандем трьох покаже себе на наступній сесії. Цікаво, чи ставитиме їм палиці в колеса «УКРОП». Бо «Воля» робитиме це точно.
Comments are closed.