Людському організму сонце необхідне постійно. Але протягом року воно може тішити лише кілька місяців. Саме тому і був винайдений солярій — так зване «штучне сонечко», щоб любителі позасмагати могли ніжитися під теплими променями коли заманеться.
Смаглява шкіра не завжди була ідеалом вроди. Раніше багатії ретельно захищалися від сонця. Адже білосніжна шкіра була ознакою благополуччя, свідчила про те, що людині не треба заробляти на життя під жагучим промінням. Шляхетна жінка мала буди блідою. Для цього красуні носили крислаті капелюшки з вуаллю, використовували парасольки від сонця і т.д.
Усе змінилося у 30-х роках минулого століття. Коко Шанель ввела нову моду — бронзова шкіра стала доказом відпочинку на курорті, тобто тієї самої заможності.
Сьогодні засмага — це не лише данина моді. Правильний час перебування на сонці має лікувальний ефект.
Сонячні промені синтезують вітамін D. Він потрібен для зміцнення імунітету, позитивно впливає на нервову систему, згортання крові і роботу серця.
Сонячні промені борються з депресією, адже дефіцит сонця, особливо восени та взимку, викликає депресію. А під дією ультрафіолетових променів починається вироблення ендорфінів — гормонів задоволення.
Та крім позитиву, довгоочікувана зустріч з сонцем на відпочинку несе і стрес для шкіри після зимового утримання. Аби перший ж день на курорті не перетворився на незабутню ніч через обпечену шкіру, лікарі рекомендують контролювати час перебуванні на сонці та підготувати шкіру попередніми дозованим сонячними ваннами. Завдяки солярію шкіра уникне стресу від раптової кількості ультрафіолету. Але все одно треба пам’ятати — під час контакту із сонцем доречно використовувати сонцезахисну косметику й загоряти лише ранком та у передвечірній час!
«Можливість природної чи штучної засмаги, час контакту із сонцем визначається фототипом кожної людини, — кажуть фахівці популярної серед франківців студії засмаги «Ліа». — Зробити це зовсім нескладно. Головне – врахувати колір шкіри, очей та волосся».
Фототипів шкіри є шість.
Перший або кельтський — шкіра нагадує фарфор і наче світиться зсередини. Біляве волосся, голубі, зелені або сірі очі. У таких людей багато ластовиння, а ще вони вкрай вразливі до сонця та одразу згоряють. Для них засмага — просто табу.
Представники другого типу шкіри – світлошкірі, з зеленими або світло-карими очима. Волосся теж світле, та ластовиння або нема або дуже мало. Вони теж погано переносять сонце, але, дотримуючись правил, можуть засмагати. Приймати сонячні ванни їм можна лише раз або двічі на тиждень, використовуючи сонцезахисні креми з високим ступенем захисту.
Третій тип шкіри — темний європейський. Це люди з оливковою шкірою, карими очима, темним волоссям. Засмага на них лягає легко. Представникам цього фототипу можна засмагати до 15 хвилин не більше двох разів на тиждень. Оптимальна тривалість першого сеансу — 4-5 хвилин.
Головна особливість представників четвертого типу — темні очі та волосся. Шкіра без ластовиння, оливкова або смаглява. Представники цього фототипу загоряють легко. Вони дуже швидко набувають рівномірного бронзового загару.
Люди п’ятого типу шкіри не знають, що таке «згоріти». Адже сонце — їхня стихія. У них дуже смаглява шкіра, темні очі та волосся.
Шостий тип — африканський. Тут усе просто, ці люди створені для сонця, а їхня шкіра містить захисні пігменти.
Здатність шкіри до засмаги — річ індивідуальна, але ніжитися під природнім чи штучним сонцем лікарі в будь-якому разі не рекомендують особам зі значною кількістю родимок, жінкам у період менструального циклу, вагітності та лактації тощо. Жінкам обов’язково треба прикривати груди, очі та волосся, а також родимки. А ще необхідно контролювати час перебуванні на сонці дітям — їхня шкіра погано виробляє меланін, тож отримує ультрафіолету втричі більше, ніж доросла.
«Сеанс у солярії відрізняється від засмаги під звичайним сонцем, тож у соляріях і креми, лосьйони — інші, спеціальні, — розповідають у студії засмаги «Ліа». — Засмага у солярії контрольованіша та інтенсивніша —10 хвилин під штучним сонцем прирівнюються до трьох годин на пляжі. Перший сеанс у солярії, якщо до того шкіра не засмагала, має бути не довше 3-5 хвилин, залежно від типу шкіри. Тривалість сеансу щоразу можна збільшувати на дві хвилини, якщо нема почервоніння. Загалом, щоб отримати гарну засмагу, потрібно близько 10 сеансів, перші п’ять з яких треба робити через день, а в наступні давати шкірі не менше 72 годин відпочинку».
Аби уникнути контрасту засмаги варто комбінувати вертикальний і горизонтальний солярії. У вертикальному краще засмагає верх тіла — живіт, спина, шия, руки, а в горизонтальному — ноги та сідниці.
Усі тонкощі засмаги знають у студії засмаги «Ліа»:
ТЦ «Панорама Plaza», Північний Бульвар, 2А, третій поверх. Тел. 050 024 01 31.
ТЦ «Легенда», площа Ринок, 18А, третій поверх. Тел. 095 618 83 03.
Фахівці завжди допоможуть охочим створити таке тіло, яке стане справжнім витвором мистецтва. Адже у солярії літо триває цілий рік.
Comments are closed.