Люди Світ

Школярі Франківщини розкажуть в Черкасах про власні “Сільські ініціативи”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

20 травня в Черкасах відбудеться відкрита презентація ініціатив молоді «Сільський Голівуд: сценарії позитивних змін». Школярі з сіл Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської та Черкаської областей розкажуть про проекти, які самостійно втілили в рамках програми «Майстерня сільських ініціатив».

сільський голівуд, ініціативи, франківськ

У 2015 – 2016 роках «Майстерня сільських ініціатив» реалізовувалася вдруге. Цього разу її учасниками стали 75 школярів з 30 сіл. Школярі створювали спортивні майданчики, відновлювали шкільну теплицю, чистили природні джерела, організовували збір батарейок, знімали фільми про історію села і робили ще багато потрібних ініціатив – разом понад 40 проектів. Про них школярі розкажуть під час презентацій у Черкасах.

Учасники з Івано-Франківщини навчаються у школах сіл Яблунів, Люча, Рожнів, Космач, Уторопи. Вони втілили власні соціальні ініціативи.

Ініціативу «Roller Life» реалізували в селі Рожнів Івано-Франківської області. Романа Кричовська та Ольга Кашелюк провели майстер-клас з катання на роликах для початківців, а також різноманітні спортивні конкурси та змагання. Команда запросила кількох професіоналів з катання на роликах, щоб показати молоді що це – справжнє мистецтво.

Ініціатива «Чисте джерело» відбулася в селах Яблунів та Люча Івано-Франківської області і була націлена на окультурення природних джерел і дослідження складу води санепідемстанцією. Люди користуються цими джерелами, але вода в них невідомого складу, і підійти до них часто складно. Оксана Мельник знайшла три природних джерела питної води та одне солене -соровицю. Після аналізу  побудували дерев’яні обрамлення джерел для їх екологічного та здорового використання, провели толоку з прибирання від сміття, а також виготовили та встановили інформаційні таблички біля джерел та шляхів до них.

В рамках свого проекту Христина Бойчук провела інформаційну акцію для жителів села Яблунева Івано-Франківської області про те, як поводитися з величезним накопиченням сміття, як його сортувати та чому не варто спалювати сезонне листя. Також разом з учнями Яблунівської загальноосвітньої школи Христина виготовила кілька взірцевих смітників. Смітники розмістили у приміщеннях школи й на подвір’ї навчального закладу.

Алла Палійчук зібрала кошти серед мешканців села Космач на Прикарпатті для виготовлення лавочок на шкільному подвір’ї. А також організувала волонтерську групу для прибирання території школи від сміття, провела толоку із залученням мешканців Космача. Під час толоки висаджували дерева на подвір’ї школи. Учасники толоки змогли взяти участь у майстер-класі з виготовлення екосумок та почастуватись смаколиками домашнього виробництва.

Соломія Варцаб’юк та Наталія Коновалова з Космацької школи, що на Івано-Франківщині, організували творчу майстерню «Малюваки» для учнів початкової школи. Мета майстерні – розвивати творчий потенціал маленьких школярів та завдяки мистецтву розвивати в дітей дискусійні здібності. Дівчата провели зі школярами декілька стартових занять на теми: «Моє ідеальне село», «Моя мрія», «Емоції», «Улюблені заняття» тощо, в рамках яких діти малювали, проводили ігри, вчилися спілкуватись та виступати на публіці. «Малюваки» працюватимуть і надалі як мистецький гурток для молодших школярів.

Іванна Гушул з командою волонтерів із села Рожнів Івано-Франківської області взяла під опіку групу літніх людей та дітей з обмеженими можливостями, допомагаючи цим жителям села у побуті, а також цікаво проводити вільний час. Волонтери відвідували старожилів, спілкувалися з ними, розповідали останні новини з життя села, прибирали помешкання, купували та готували здорову їжу. Для дітей з особливими потребами проводили творчі заняття та прогулянки в сільському парку.

В рамках своєї ініціативи Андрій Варцаб’юк зафільмував моменти сучасності та минулого Косова Івано-Франківської області. За допомогою камери він спробував дослідити історію містечка, його походження та зустріти цікавих особистостей на вулицях міста. Так виник документальний фільм «Містечко з-поміж гір» для широкого кола глядачів.

«Історія Утороп» – це спроба завдяки зйомкам та інтерв’ю з жителями міста зафіксувати найважливіші події в історії села Уторопи на Івано-Франківщині, популяризувати давні традиції та ремесла, які практикувались в селі та робити більш відомими талант та творчість письменника Тараса Мельничука. Марія Курищук та Ярина Павлюк провели багато годин за зйомкою та монтажем і створили документальну стрічку. Презентації провели в Уторопській та Яблунівській загальноосвітніх школах.

 «Шешори. На теренах часу»: Школярі Назарій Полагнюк і Роман Зузяк зняли фільм про шість коротких історій з життя села Шешори Івано-Франківської області. У фільмі ці історії лунають з вуст самих мешканців. Стрічка також показує саму історію виникнення села. Презентація фільму відбулась у будинку культури села Шешори для мешканців та гостей села.

«Майстерня сільських ініціатив» – це програма неформальної громадянської освіти молоді в Україні. Вона створена для молодих людей з сільської місцевості віком до 18 років, які прагнуть реалізувати себе локально та втілювати ініціативи у своїх громадах, спрямовані на соціальний, культурний та освітній розвиток. Програма розширює мережу нових форм навчання для сільської молоді та сприяє розвитку волонтерства на селі.

Учасники програми отримують інструменти та навички, потрібні для реалізації ідей, та навчаються впевненості брати на себе відповідальність за власні вчинки у своєму оточенні.

 

 

Програма «Майстерня сільських ініціатив» реалізується громадською організацією «Інша Освіта» та Коаліцією молодіжних громадських організацій «Молода Черкащина» у партнерстві зі спілкою MitOst e.V. за фінансового сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша в рамках проекту «Діалог заради змін».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.