Люди Світ Фото

У Франківську показують королівське мереживо Угорщини (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У великому залі Музею мистецтв Прикарпаття відкрилась виставка унікальних мереживних робіт «Холоші» від народних майстринь Угорщини.

DSC_2601

На відкриття виставки був присутній консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Ласло Віда.

DSC_2619

«Те, що ви тут бачите – оригінальна ручна робота, – каже консул. – Вони всі є оригінальними та неповторними. Деякі з цих мережив походять ще з 20-30-х років, тому мають й історичну цінність».

DSC_2605

Також конс4л наголосив на своєму приїзді та значимості такої виставки для обох країн, , мовляв, Україна є найближчим і найбільшим сусідом Угорщини. Західна Україна, в тому числі й Івано-Франківська область є частиною того спільного культурного та історичного простору, яке називається Центральною Європою.

DSC_2615

«Тому природньо, що ми хочемо дізнатися про культуру один одного, підтримувати ці взаємні культурні зв’язки, які на жаль в останні часи стали рідшими, – говорить Ласло Віда. – Саме тому ми вважаємо за потрібне привозити сюди виставки, аби більше й більше показувати вам Угорщину. Прошу, прийміть виставку не лише як один з культурних заходів, але й як просунуту дружню руку Угорщини, як підтвердження дружності та солідарності угорського народу».

DSC_2606

За словами директора музею мистецтв Прикарпаття Михайла Дейнеги, це вже друга спільна мистецька акція між Україною та Угорщиною в Івано-0Франкіську.

«Я дуже тішуся, що налагоджується такі мистецькі зв’язки, які для нас є дуже вадливими, – стверджує Михайло Дейнега».

DSC_2571

Особливість та оригінальність мережива «Холоші» полягає в тому, що шиють його із особливо тонкої нитки, розробленої спеціально з цією метою. Його виготовлення – дуже кропітка ручна робота, яка потребує багато часу – від 340 годин і до 3400 годин. Вага кожної роботи від 0, 5 грам і до 7 грам.

DSC_2572

Протягом минулого століття мереживо «Холоші», через свою витонченість та багатство візерунків, стало гідним конкурентом брюсельського та венеціанського мережива, було лауреатом кількох світових виставок.

DSC_2570

 

 

Ці роботи завжди вважалися цінним подарунком. Таким воно є і сьогодні. Угорська держава систематично дарує його як протокольний подарунок високопоставленим посадовим особам іноземних країн.

Наприклад, на виставці в музеї експоновано копії мереживних робіт, які дарували принцесі Нідерландів Юліані чи принцесі Японії – Хінтачі.

DSC_2596 DSC_2594 DSC_2604

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.