У середу, 20 квітня, на брифінгу в Івано-Франківській облдержадміністрації розповіли про обласну програму підтримки учасників АТО.
За словами заступника директора департаменту соціальної політики Віталія Яворського, з обласного бюджету для членів сім’ї загиблого передбачена виплата рівними частками у розмірі 50 тисяч гривень. Крім того, додає, є одноразова допомога для поранених – від двох до п’яти тисяч гривень. Конкретний розмір виплати вирішуватиме спеціальна комісія.
Представник Центру допомоги учасникам АТО Наталія Сербин повідомила, що є можливість отримати одноразову виплату на покращення житлових умов.
“Але цю матеріальну допомогу отримає не кожен. Комісія вирішуватиме, кому ця виплата більш потрібна”, – пояснила Сербин.
Вона також додала, що є одноразова допомога членам до роковин загибелі бійця АТО, її сума – 30 тисяч гривень, виплачується рівними частками. Для отримання однієї з цих матеріальних виплат учаснику АТО треба прийти у департамент соціальної політики з посвідченням Учасника бойових дій або довідкою з місця служби, копією українського паспорта й ідентифікаційного коду, реквізитами карткового рахунку, куди нарахують кошти. Також необхідним є акт обстеження матеріально-побутових умов. Його бійцеві може зробити управління соціальної політики, голова сільської ради та депутат сільської ради округу, де проживає учасник АТО.
Про санаторно-курортне лікування для учасників АТО розповіла волонтер Вероніка Дичковська. За її словами, кожен боєць може один раз на рік полікуватися в санаторії. Для цього в депаратмент соціальної політики за місцем проживання, каже Дичковська, треба принести оригінал посвідчення УБД, інваліда війни або довідку з місця служби. Також, додає, необхідно звернутися до лікаря у поліклініку за місцем проживання, аби той видав форму довідки №070/о. Вона дійсна один рік з моменту отримання.
“З цим пакетом документів боєць приходить до депаратменту і пише заяву, говорить Вероніка Дичківська. – Після цього учасник АТО зараховується до черги за видом захворювання і знаходиться на обліку до моменту отримання путівки”.
Окрім санаторно-курортного лікування, учасники АТО також можуть пройти психологічну реабілітацію. Для цього потрібно посвідчення УБД або інваліда війни, або ж довідку. Конкретної кількості путівок немає. Спершу формують потребу, а згодом виділяють певну кількість путівок.
Comments are closed.