Апеляційний суд Івано-Франківської області нині мав продовжити розгляд апеляційної скарги по справі вбивства Тараса Вирсюка. Нагадаємо, у квітні 2014 року на Івано-Франківщині сталося резонансне вбивство — на Снятинщині знайшли мертвим міліціонера Тараса Вирстюка.
Справу розглядали у суді більше року і лише в листопаді 2015-го оголосили вирок. Коломийський міськрайонний суд за цей злочин засудив Ігоря Винничука та Ігоря Слободяна – обом дали по 14 років, але рідні загиблого вважають такий вирок надто м’яким.
У суді мали допитати повторно свідка Кваснюка.
“Знову прокурора замінили, бачу. А в зв’язку з чим? Я так розумію, що ви не в курсі, що тут відбувається?”, – спитав головуючий суддя Володимир Гандзюк.
На це прокурор Юлія Баландіна знизала плечима та сказала, що справу трохи знає.
До теми. Матір загиблого міліціонера каже, що до вбивства сина причетні четверо.
За словами Ганни Вирстюк, матері загиблого, прокурора у справі замінили вже увосьме.
Як повідомляв “Репортер”, 26 квітня 2014 року Тарас Вирстюк вийшов із дому на роботу в Снятинський райвідділ міліції. Проте на службу він не потрапив, як і додому. Його знайшли мертвим через два дні, з ознаками насильницької смерті — в потічку між селами Кулачківці та Вишнівка Снятинського району.
За матеріалами справи, вранці у день вбивства обвинувачені проїжджали село Балинці Снятинського району на мікроавтобусі та побачили чоловіка у міліцейській формі, який стояв на зупинці. Запропонували підвезти — той погодився. Між чоловіками у салоні виникла суперечка. Водій повернув на польову дорогу, зупинився в урочищі Середнє. Чоловіки вийшли, конфлікт продовжувався. Міліціонера вдарили ножем у ногу, потягли до струмка, де двічі вдарили ножем у груди. Тіло залишили, а самі втекли.
Суддя сказав, що отримав клопотання від адвоката Ірини Мнишенко, яка не змогла прийти на засідання. Вона захищає обвинувачених, другий адвокат сторони обвинувачення – Василь Василаш – прийшов.
Мнишенко повідомила, що перебуває на лікарняному, тому просить перенести судове засідання, але дату призначити не швидше, ніж 18 березня.
Гандзюк запропонував вирішити, чи продовжувати розгляд справи без одного з адвокатів. Прокурор, обвинувачені та їх захисник просили відкласти розгляд. Потерпілі, тобто рідні загиблого, просили справу все ж розглянути нині.
“Можемо продовжувати. Є два адвокати і це не перше слухання, – каже Олександра Німчук, сестра загиблого. – Адвокат прекрасно володіє матеріалами справи, тому відкладати справу через те, що немає другого адвоката, вважаю недоречним”.
Врешті суд вирішив перенести розгляд.
“І ще, з прокурорами розберіться, – додав Гандзюк. – У нас не може прокурор змінюватися на кожному засіданні. Яке це тоді буде підтримання обвинувачення і об’єктивний розгляд справи? Я не знаю, що там у вас сталося, але розберіться”.
“У нас просто всі роз’їхалися…”, – сказала Баландіна.
За словами матері загиблого, до смерті її сина причетні четверо людей. Усіх жінка вважає винними, адже, переконана, вони могли зупинити конфлікт.
“Винничук і Слободян сидять. Кваснюк у суді казав, що нічого не пам’ятає, що пішов раніше, нічого не бачив, бо був п’яний. А Маланчук бачив все, але одразу втік закордон — у Португалію, — говорить жінка. — Винничук спочатку зізнався, що мав ніж, показував, як наносив удари, що казав Слободянові “довершити справу”. Але уже перед вироком у суді він відмовився від цих слів, сказав, що не вбивав, хотів вийти “чистим”. Ще й придумав, що бив Тараса через ревність до дівчини. Винничук неодноразово вчиняв конфлікти у нашому селі, одному вибив зуби, іншому око”.
На наступному засіданні допитають свідка Кваснюка.
Судді у справі – Володимир Гандзюк, Ніна Ткачук, Богдан Томенчук.
Наступне засідання – 23 березня о 14:00.
Comments are closed.