У четвер, 11 лютого, у готелі “Станіславів” іванофранківці говорили про поліомієліт та необхідність вакцинації дітей від цієї хвороби.
Мар’яна Вершиніна, голова громадської організації “Мами Прикарпаття” каже, що своїй дитині щеплення робити не буде, бо не довіряє якості вітчизняної вакцини.
“Ми не можемо бути впевнені, що транспортування вакцини дотримано згідно зі всіма санітарними нормами, – говорить вона. – До застосування вакцина має бути замороженою і зберігатися в певному температурному режимі”.
За словами Вершиніної, в Україні бували випадки, коли діти хворіли вже після того, як їм зробили щеплення від поліомієліту.
Галина Бенько, дитячий лікар-імунолог, каже, що наразі в державі великий відсоток невакцинованих дітей від поліомієліту. Потрібно, аби 95% діткам зробили щеплення, щоб всі почувалися в безпеці.
“Нині йде третя хвиля вакцинації. Після другої на Франківщині зробили щеплення 82% дітей. Цей показник входить у п’ятірку найкращих по всій Україні, – запевняє Бенько. – На сьогодні в країні не достатньо вакцини від поліомієліту, тому ми просимо всіх батьків, аби ті все-таки зробили щеплення своїм діткам”.
У 2015 році, додає вона, у світі було 410 дітей хворих на поліомієліт. Для порівняння – у 1988 році їх було 350 тисяч. Такого показника вдалося досягти виключно завдяки масовій вакцинації.
Довідка
Поліомієлі́т – гостре інфекційне захворювання. Хвороба здатна перебігати з ураженням центральної нервової системи, з виникненням парезів і паралічів, іноді закінчуватися смертю захворілого.
Вірус поліомієліту поширюється від людини до людини через фекалії та слину, особливо через заражену їжу та воду. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п’яти років.
Поліомієліт невиліковний, але його поширенню можна запобігти шляхом вакцинації. Вакцину від поліомієліту вводять декілька разів, і вона захищає дитину на все життя.
Comments are closed.