Важко повірити, але маленька Городенка приваблює для працевлаштування спеціалістів з різних регіонів країни. Це здебільшого молоді люди, які заявили про себе через різні ректрутингові агентства. А знаходять вони роботу в сільгоспвиробництві — на філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» «Перспектив».
Із міста Ромни Сумської області переїхало до Городенки подружжя Ніколюків. Антона запросили на посаду головного інженера підприємства, а його дружину Юлю — касиром. Начальником відділу транспортної навігації працює чернівчанин Дмитро Хмєльков, а його «друга половина», уродженка Дніпропетровська Любов Соболєвська-Хмелькова — інженер з науково-технічної документації. З Чернігівщини — агроном із засобів захисту рослин Олег Коваленко. Усім їм підприємство оплачує житло.
Є серед 240 постійних працівників філії «Перспектив» франківці, коломияни, снятинці, тлумачани, які щодня добираються на роботу до Городенки за десятки кілометрів. На агрофірмі, яка обробляє 25 тис. га землі у п’яти районах Івано-Франківської та Монастириському — Тернопільської областей, їх приваблює насамперед перспектива професійного гарту.
Любов Соболєвська-Хмелькова каже:
«Фірма шукає спеціалістів і комбінує найкращий букет із тих, які мислять інноваційно, роблять пропозиції з нових ідей, технологій. Для цього шукають скарби по всій країні. Така практика існує не тільки у філії «Перспектив», а й на всіх підприємствах ПАТ «Миронівський хлібопродукт». Не хочу сказати, що місцеві спеціалісти не можуть проявити себе, але, мабуть, ментально на чужій землі, психологічно, хочеться заявити про себе, щоб не підвести власний авторитет».
Упродовж січня-лютого на базі філії «Перспектив» проводять семінари для механізаторів та агрономів, інженерів та землевпорядників. Такі навчання дуже потрібні, адже підприємство оснащене сучасною технікою. Впровадження проекту точного землеробства, яке проводилося зусиллями служби транспортної навігації, дало результат.
Завдяки програмному забезпеченню та навігаційному обладнанню, встановленому на всій рухомій техніці, перебуваючи перед монітором комп’ютера, спеціалісти підприємства бачать, на якому полі знаходиться трактор, з яким причіпним обладнанням виконує технологічну операцію. Це допомагає формувати звіти, в яких відображається кількісне та якісне виконання робіт.
Для пошуку кадрів філія «Перспектив» співпрацює з аграрними вишами. Студенти проходять практику на підприємстві, стажуються після завершення навчання. Багато з них потім залишається на виробництві
Comments are closed.