У п’ятницю, 29 січня, у приміщенні Івано-Франківської ОДА провели нараду щодо проекту “Івано-Франківська область – край для туризму”, який підтримується Європейським союзом. Ця програма реалізовується ще з 2014 року. Окрім мільйону гривень, що виділив обласний бюджет на розвиток туристичної галузі на Прикарпатті на 2016 рік, у цей проект планують закласти й грантові кошти ЄС у розмірі 700 тисяч євро.
Керівник проекту Наталія Гасюк розповіла про плани та виконані роботи в рамках цієї програми. Серед здобутків – програма розвитку туризму в області до 2020 року та створення обласного Центру розвитку туризму, для якого вже знайшли приміщення і зробили в ньому ремонт.
«Також розробили проектну документацію для двох туристичних візит-центрів, які планують збудувати у місті Галичі та в селі Ільці Верховинського району відповідно, – каже вона. – Крім того, вже майже готовий сайт проекту, знімаються відеоролики про Прикарпаття та розпочалася робота щодо категоризації садиб сільського зеленого туризму в області».
Спершу проект “Івано-Франківська область – край для туризму» реалізовував департамент міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури ОДА, який і підписував грантову угоду з європейськими партнерами. Однак, 22 січня 2016 року Кабінет міністрів підписав розпорядження про зміни в структурі ОДА у зв’язку зі скороченням штату. Зокрема, ліквідували й департамент, що укладав договір з європейцями.
Керівник апарату Івано-Франківської ОДА Валерій Крецул зазначив, що департамент міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури стає управлінням. Статус змінюється, проте повноваження залишаються такими ж, як і раніше.
«Згідно з законодавством, поступово відбуваються ліквідаційні заходи, однак департамент ще працюватиме 60 днів, а може й довше», – запевняє він.
Наталія Лукашенко, представник грантової програми від Європейського Союзу, сказала, що цей туристичний проект – наймасштабніший та найуспішніший з усіх в Україні, в який інвестують європейці. Однак зазначила, що зникнення однієї зі сторін контракту цю угоду відміняє.
«Ви маєте подумати, як «затримати» реорганізацію департаменту або ж знайти організацію, яка б замінила грантоотримувача. Якщо ви почнете закривати рахунки, то це великий ризик неотримання наступного траншу грантових коштів, – говорить вона. – Не знати, чи погодиться Єврокомісія на підписання додаткової угоди. Я пропоную цей проект передати обласній адміністрації, як структурі, що не підпорядковується жодному з департаментів».
За 11 місяців, додає Лукашенко, Івано-Франківській області треба зробити дуже багато. Після отримання коштів має відбутися відкритий тендер, який займатиме близько двох місяців. А тільки потім можна розпочинати будівництво двох візит-центрів.
Натомість від керівництва Верховинського району пролунала пропозиція, оскільки ліквідація департаменту не надто обмежена в часі, слід взагалі відкласти її до завершення проекту.
Француз Бернар Вендель, керівник грантового напрямку, зауважив, що цей проект є важливим для грантодавців. Проте через ситуацію, що склалася, треба шукати вихід, який би дозволив завершити розпочате.
Після наради відбулася розмова з юристами, аби ця програма не зірвалася і все, що було заплановано, закінчили вчасно. Крайній термін завершення всіх робіт – 31 січня 2017 року.
Comments are closed.