Уже наприкінці лютого на Прикарпатті можуть відбутися вибори сільських старост в Печеніжинській об’єднаній територіальній громаді (Коломийщина). Про це “Репортер” повідомив директор Офісу реформ Руслан Панасюк.
До теми. Вибори сільського старости на Франківщині пройдуть 28 лютого.
“У Міністерстві регіонального розвитку визначили, що вибори сільських старост в Печеніжинській ОТГ можуть відбутися орієнтовно 28 лютого”, – каже Панасюк.
Печеніжинська ОТГ – перша на теренах Івано-Франківської області, яка пройшла усі процедури законодавства. До ОТГ увійшли 8 населених пунктів – смт. Печеніжин, села Молодятин, Марківка, Малий Ключів, Рунгури, Слобода, Сопів, Княждвір.
За словами Панасюка, вже у квітні старост також обиратимуть і у Верхнянській ОТГ (Калуський район).
Більше про те, як живуть нові об’єднані територіальні громади Франківщини – читайте у статті “Репортера” – “Територіальні муки“.
Обрані старости, відповідно до закону про добровільне об’єднання територіальних громад, представлятимуть інтереси жителів сіл у виконавчому комітеті об’єднаних територіальних громад.
У законі, зокрема, зазначено, що староста:
- представляє інтереси жителів села, селища у виконавчих органах сільської, селищної, міської ради;
- сприяє жителям села, селища у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;
- бере участь у підготовці проекту бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного села, селища;
- вносить пропозиції до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради з питань діяльності на території відповідного села, селища виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їх посадових осіб;
- здійснює інші обов’язки, визначені Положенням про старосту.
Положення про старосту затверджується сільською, селищною, міською радою відповідної об’єднаної територіальної громади. У положенні визначаються права і обов’язки старости, порядок його звітності, інші питання, пов’язані з діяльністю старости.
Довідка “Репортера”:
В об’єднаній територіальній громаді кількість депутатів обиратиметься пропорційно до населення сіл, які входитимуть до неї. На місцях представники влади нікуди не зникнуть – головними у селах будуть старости і це буде виборна посада.
Мало того, сільські ради, як виявляється, нікуди не зникнуть, а перетворяться на управи. Фактично, староста сидітиме в управі, реєструватиме народження, смерть і видаватиме довідки. Але ж він не зможе справлятись з цим один? Потрібен ще діловод. Таким чином, у селах, де були сільради, а будуть управи, залишаться одна-дві ставки на адміністрацію, а не п’ять чи шість, як є зараз.
А допоки в об’єднаних територіальних громадах на Прикарпатті не проведуть вибори сільських старост, їхні функції тимчасово виконуватимуть ті самі сільські голови.
Comments are closed.