Люди Фото

Русана Гордієнко: «Наш Новий рік починається на Ярила»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У давнину не тільки у слов’ян, але й в інших народів святкування Нового року зазвичай відбувалося в березні, а саме свято асоціювалося з відродженням природи, що пробуджується від довгого зимового сну. В наш час є люди, які досі бережуть ці традиції.

Про те, які обряди варто провести перед Новим роком, що має бути на новорічному столі та багато іншого kuryer-if.info розмовляє з язичником, поеткою і дуже цікавою людиною – франківчанкою Русаною Гордієнко.

gordienko_r_1

– Русано, розкажіть, коли ви святкуєте прихід Нового року?

– У березні на Ярила, як тільки починає сонечко приблискувати, земля відроджується, тоді починається наш Новий рік. Як правило, ми збираємось всією сім’єю, з друзями, з однодумцями на енергетичних місцях. Найчастіше це Терношорська Лада, Дем’янів Лаз (Івано-Франківська область) та Холодний Яр (Черкаська область).

– Чи є якісь певні обряди, які ви маєте провести?

– Так, я вже 5 років щовесни проводжу зі знайомими обряд «Відкриття землі», щоб вона пробудилась. Збираємося з бубнами, з дримбами, стаємо в коло, даємо пожертви – хліб, молоко та йдемо у бачення, тобто медитуємо. Щодо інших обрядів, після медитації я часто слухаю себе, якщо мені хочеться провести якийсь обряд, я беру і проводжу.

– Чи у вашій вірі прийнято дарувати подарунки на свята?

– В язичників є таке свято Велеса – це як Миколая, але з 1 по 6 грудня, в цей час дарують подарунки. А взагалі, їх можна дарувати не тільки на свята, адже подарунки – це круто!

– Які страви мають бути на новорічному столі?

– Обов’язковими мають бути хліб і молоко. Враховуючи те, що більшість язичників вегетеріанці, м’яса, як правило, немає, адже від нього забиваються творчі канали.

gordienko_r_2

– Чим ви займаєтесь, коли весь світ святкує Новий рік?

– Я не є зовсім асоціальною, проте люблю ламати систему. Просто є язичники, а є я. Фанатиком не можна бути ніде. Зараз 21 століття, тому, звісно, ми збираємось родиною на Новий рік за новорічним столом, але без телевізора, тихо, по-сімейному.

– Чи у вашій вірі є особливі свята, такі, як у християн Різдво?

– Це свято Коляда, на честь народження Божича Коляди. Раннє, дитяче, сонце помирає 21 грудня, а 22 народжується. Святкується аналогічно Різдву – це перша зірка в небі, 12 страв, родина…

– Розкажіть, в який спосіб ви вітаєте один одного?

– Насправді, всі колядки є ідентичними нашим, ми також їх співаємо.

– Чи знаєте ви язичників серед відомих людей?

– Відомими язичниками були Франко і Леся Українка. Серед сучасних язичників я знаю досить відому письменницю Марію Чумарну.

– Русано, у вас троє дітей, які навчаються в школі. Більшість шкіл мають християнський напрямок виховання, як ви до цього ставитесь?

– Діти в мене звільнені від християнської етики, але ходять. Я вважаю, що вони мають цікавитись іншими релігіями. В мене старша донька в 5 років прочитала повністю Біблію. Двоє дітей і хрещені, і наречені, тобто вони мають право самі обирати, у кого вірити, ким бути. Я даю їм повну свободу вибору.

– Що ви можете побажати читачам у Новому році?

– Дозволити собі бути собою, адже це, напевно, найважливіше, що у нас є. Вірити в себе, бачити ясно свій шлях та не брехати, особливо самому собі!

Алла Павлуцька, гурток журналістики МЦДЮТ

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.