Чим жило місто на початку минулого сторіччя? Що хвилювало, лякало чи веселило наших прадідів і прабабусь? Щоб дізнатися про це, необов’язково винаходити машину часу. Достатньо перегорнути підшивки старої преси, інформує kuryer-if.info.
До теми. Поштівки старого Станиславова. Цього ви ще не бачили
Здавалося би, що поганого у новорічних листівках? Однак місцева преса у 1911 році оголосила їм рішучий бойкот. Газета «Кур’єр станиславівський» закликала мешканців міста не витрачати значні кошти на розсилання формальних новорічних привітань, які все одно не принесуть радості ні їхньому автору, ні адресату. Замість цього ту суму, яку планувалося витратити на новорічні листівки, краще пожертвувати на благочинні цілі – допомогу дітям-сиротам і бідним родинам, розвиток освіти в місті.
До «бойкоту листівок» долучилося багато заможних і шанованих мешканців Станиславова. Так, родина Хованців, що володіла відомою друкарнею, пожертвувала 10 корон, Казимир Арматис, власник аптеки «Під ангелом», – 30 корон. Очевидно, найбільше на новорічні привітання витрачав знаменитий кондитер Владислав Кровіцький, адже він щедро віддав на благодійні цілі аж 60 корон.
Мабуть, газета справді мала рацію: інколи можна й заощадити на формальних привітаннях, але не варто економити на доброті.
Газета «Кур’єр станиславівський» від 24 грудня 1911 року
Підготувала Олена Бучик
Comments are closed.