У рамках туру на підтримку нового роману Андрій Любка приїхав у Івано-Франківськ. Організатором таких презентацій-дискусій Україною є проект “Мережа” – команда Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ.
Фото: stanislavske.tv
“Всі чекали від мене чогось романтичного, про жінок, чогось дуже мімімішного. А я взяв і написав кримінальний детектив, можна сказати, всім на зло. – жартує Андрій Любка. – Вирішив зробити те, чого від мене точно не чекали мої читачі. “Карбід” – скоріше драма, ніж комедія, але вона дуже смішна. Я визначив цей жанр як трагікомічний”.
Письменник розповів, що образ головного героя вже давно народився у його голові, а сам роман має документальну основу.
“Це чоловік років 40, який їздив на велосипеді вулицями, від нього завжди тхнуло алкоголем та часником, а ще він мав золотий зуб, – каже автор. – Лише у 2012 році я натрапив на новину, в якій йшлося про викриття тунелю в Ужгороді, який пролягав на глибині трьох метрів під землею, бетонної конструкції, де були всі комунікації, проходили рейки і їздив потяг із вагонетками. Власне, він використовувався для контрабанди наркотиків, тютюну, алкоголю, людських органів, тощо”.
Головний герой роману Карбід, він же Михайло Олексійович, вчитель історії в провінційному закарпатському містечку, вирішує збудувати тунель, який би відкрив шлях у Європу.
“Щоб здійснити цю грандіозну інфраструктурну задумку, тунель мав би бути довжиною 700 метрів, – говорить Любка. – Головний герой збирає своїх друзів і розповідає їм цю ідею. Але ж серед восьми героїв книги шість – контрабандисти. Для того, щоб закамуфлювати свою задумку під подарунок місту, вони залучають до своєї команди міського голову Ведмедова”.
Письменний додав, що об’їздивши у рамках цього туру багато міст на сході та заході, найтеплішим все ж був вечір у прифронтовому Слов’янську.
“Прийшло десь 200 людей. Для них це було дуже важливо. Це як записатися добровольцем в АТО, або вийти із прапором на велику площу, – каже Андрій Любка. – Для них прийти на вечір, де презентують книгу українського письменника, – це відкрито заявити про свою громадянську позицію, коли за кілька кілометрів – ватники. Люди дякували за мою книгу, за те, що приїхав, дякували за все”.
Відео: КУРС
Comments are closed.