Політика

Що робити з боргами комунальних підприємств?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Учора, 11 квітня, виконавчий комітет затвердив перелік комунальних підприємств, які мають суспільну цінність для Івано-Франківська. А отже, навіть попри їхні борги, до них не можна застосовувати процес банкрутства. Слід пояснити, що саме таке рішення діяло для старих жеків, і саме тому вони змогли заборгувати аж 40 млн. грн.

Заступник керівника департаменту комунального господарства, транспорту та комунікацій Михайло Смушак запропонував перелік із шести підприємств: «Водоекотехпром», «Теплокомуненерго», «Міськсвітло», «Міська ритуальна служба», «Електроавтотранс» та «Єдиний розрахунковий центр».

А члени виконкому внесли пропозицію додати до цього списку ще чотири підприємства: «Полігон ТПВ», «Дирекція замовника», «Сервіс-Авто» та ДРЕУ. Смушак погодився з першими трьома. Правда, пояснив що «Сервіс-Авто» боргів не має, а отже міг би без цього обійтися. Припускаємо, що це означало: решта комунальних підприємств мають заборгованість, яка може довести їх до банкрутства…

А от ДРЕУ в список не додали. Як пояснив Михайло Смушак, їм зараз вигідно застосувати до цього підприємства закон «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Каже, у підприємства є понад 3 млн. грн. боргів і жодного бачення, як їх гасити.

Член виконком Василь Мельничук перейнявся, як можна застосувати цей закон до ДРЕУ, якщо йому нещодавно передали на баланс п’ять установок асфальтно-бетонного заводу, землі тощо? Адже кредитори можуть забрати майно за борги. Смушак заспокоїв: підприємство є балансоутримувачем, а не власником, тому забрати майно у них не можливо. Члени виконкому рішення підтримали. Тепер треба, щоб за нього проголосували ще й депутати. 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.