Як в Івано-Франківській міськраді «Свобода» подружилася з БПП «Солідарність», а «Самопоміч» та «УКРОП» опинилися в опозиції
Секретар без обговорень
У вівторок, 1 грудня, відбулася установча сесія франківської міськради. Перед входом до адмінбудинку депутатів зустрічали представники руху «Чесно» з плакатами, совістили прогульників і вимагали, аби Петро Гречанюк, депутат від «Самопомочі», відмовився від мандату, оскільки має за собою регіоналівське минуле.
Руслан Марцінків – міський голова
У самому залі яблуку не було де впасти – нові депутати, старі депутати, чиновники, священики, активісти і навіть польська делегація. Депутати приймали присягу, найстарший по віку зачитував її з трибуни, а решту повторювали. За іронією долі тим найстаршим виявився саме Гречанюк. Свою присягу склав і новообраний голова Руслан Марцінків, за цим коротка промова, настанови від священиків, Біблії у подарунок та зрештою саме вручення посвідчень.
Оксана Савчук – секретар міськради
Після недовгих урочистостей рада зразу взялася до роботи. Створили тимчасову лічильну комісію і стали обирати секретаря. Марцінків вніс кандидатуру «свободівки» Оксани Савчук. Оскільки голосування мало бути таємним – оголосили невелику перерву. Все пройшло доволі оперативно, буквально за півгодини Савчук уже сиділа в президії біля мера, вона стала секретарем, отримавши 27 голосів «за». Примітно, що 11 голосів було віддано «проти», а ще 4 утрималося. Стало зрозуміло, що фракції уже поділилися на своїх і чужих.
Щодо самої Савчук, то вона була депутатом і минулого скликання. Тоді очолювала комісію з питань духовного відродження, науки, освіти. У 2011 році разом з однопартійцем Михайлом Сеньківим заснували дві компанії – ТОВ «Гендлярка» та ТОВ «Комунальні інвестиції», які регулярно освоювали кошти міста у сфері ЖКГ. У 2014 стався скандал – активісти «Антикорупційної платформи» виявили, що «Гендлярка» поза конкурсом отримала дозвіл на облаштування дев’яти зупинок громадського транспорту.
Комісії – кому жирніші
Далі дійшла справа до утворення комісій. І тут уже стало очевидним, що «Свобода» зуміла знайти порозуміння з представниками партії, яку у передвиборній гонці називали не інакше, як «партією Яценюка-Порошенка, яка садить патріотів», тобто з «Солідарністю». Очікувано у компанії з ними «Батьківщина». А от «Самопоміч», «УКРОП» та «УНП» лишилися за бортом.
Микола Вітенко – перший заступник
Почалося все з того, що представник «Антикорупційної платформи» Максим Кицюк попросив депутатів про перерву, адже проекти рішень мали б бути оприлюднені не пізніше, ніж за 10 днів до сесії. А тут депутати отримали їх лиш на початку засідання. Казав – не гоже починати роботу з порушень закону.
Марцінків же наполягав, аби голосували, бо від комісій залежить життєдіяльність міста, плюс Хартія про місцеве самоврядування дозволяє це роботи. У проекті прописали сім комісій. Мер заявив, що напередодні відбувалася погоджувальна рада, де він запропонував усім головам політсил подавали кандидатури депутатів у комісії. Судячи зі списку – це зробили лиш «Свобода», «Батьківщина» та «Солідарність». До слова, останні отримали одну з ключових комісій – земельну – тепер там море забудовників. Собі ж «Свобода» лишила посаду голови не менш важливої бюджетної комісії – вона лишається за Романом Онуфріївим, разом з тим віддали місце заступника Володимиру Кушніру з тієї ж «Солідарності». Сам мер пояснив, що внесли у комісії тих депутатів, які написали заяви, хай і решту пишуть.
Богдан Білик – заступник
Депутат від «УКРОПу» Володимир Олійник зразу ж заявив, що у раді склалася ситуативна більшість між цими трьома силами і «їм вдасться провести усі рішення, а влада фактично буде узурпована. Тож наші депутати в подальшому голосуванні участі брати не будуть».
Обурилася й Ірина Кулинич від «Самопомочі» – мовляв, у запропонованих списках нема депутатів інших політсил.
Олександр Левицький – заступник
Марцінків знову зіслався на погоджувальну раду. «Мною було запропоновано «Самопомочі» очолити комісію з питань підприємництва, – заявив він. – «УКРОПу» – комісію з питань комунального майна, а УНП – з питань регламенту. У списках люди, які подали заяви, подавайте і ви».
Зрештою питання поставили на обговорення – і тих же 27 голосів «за». Нагадаємо, у «Свободи» – 14 депутатів, у «Солідарності» – 9, а у «Батьківщини» – 4.
Виконком – все тим же
Наступні питання – це структура, регламент та члени виконавчого комітету. Вже було зрозуміло, що як мінімум 27 голосів буде «за», то й дискусій аж таких не виникало. Рішення прийняли такі, які пропонував міський голова.
Отож, перш за все змінюється чисельність чиновників – їх буде 400. «Буде скорочення, але фахівці лишаться на посадах, – заявив Марцінків. – Я вже запропонував це начальнику фінансового управління Вікторії Сусаніній, начальнику юридичного відділу Надії Кедик, тобто фахівці мають лишатися на роботі. І хочемо вернути на пост керівника «Водоекотехпрому» Миколу Саєвича».
Олексій Кайда – заступник
Змінюється і структура. Тепер перший заступник куруватиме питання ЖКГ, транспорту та будівництва. І виконуватиме ці обов’язки Микола Вітенко – депутат від «Свободи», у минулій каденції – секретар міськради. Заступником, який відповідатиме за департамент містобудування, комунальні ресурси і управління МНС став Олексій Кайда. Теж «Свободівець». У минулому нардеп, голова Тернопільської облради, а нині військовослужбовець. Богдан Білик – єдиний з колишніх заступників лишається на своїй посаді і далі куруватиме економіку та інвестиції. А от заступником з гуманітарних питань став Олександр Левицький, поки що перший заступник голови облради, член «Батьківщини». Прославився у часи Майдану перепалкою з активістом, зневажливо кинув тому «Чоловіче Божий, та хто ти такий? А за мене люди голосували»… Активісти тоді навіть вимагали відставки Левицького, але нічого з того не вийшло. Марцінків не приховував, що «Батьківщина» отримала свого заступника в обмін на те, що не претендує на головування у комісіях. А от керуючим справами виконкому став свободівець Ігор Шевчук.
Ігор Шевчук – керуючий справами виконкому
Загалом же у виконкомі буде 16 осіб. Членами виконкому стали Вадим Войтик, Дмитро Демків, Вікторія Дротянко, Ярослав Зуб’як, Іван Криховецький, Олексій Петечел, Сергій Романюк, Михайло Сеньків та Ярослав Яцишин.
Як повідомив Марцінків, Петичел, Яцишин і Демків увійшли туди за зверненням «Солідарності», а Зуб’як і Левицький – «Батьківщини».
Ось так виглядає команда мера. І якщо хтось говорить про узурпацію влади, то сам Марцінків каже, що це називається – «взяти на себе всю відповідальність».
Депутатська комісія з питань містобудування та земельних відносин
Голова. Володимир Яблонь, «Солідарність» – комерційний директор ПП «Будівельна компанія «Ярковиця»
Заступник. Іван Гарасимко, «Самопоміч» – юрисконсульт ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат»
Секретар. Андрій Строїч, «Свобода» – директор ТОВ «Гендлярка»
Члени.
Микола Ковальчук, «Солідарність» – директор ПП «Вамбуд»
Володимир Фецич, «Солідарність» – директор ТзОВ «Форте-Буд
Володимир Балагура, «Солідарність» – виконавчий директор ПП «Будівельна компанія «Ярковиця»
Депутатська комісія з питань бюджету
Голова. Роман Онуфріїв, «Свобода» – голова комісії і в минулій каденції. Директор ТзОВ «Місто НВ»
Заступник. Володимир Кушнір, «Солідарність» – заступник голови Івано-Франківської ОДА
Секретар. Петро Гавриш, «Свобода» – приватний підприємець, був мобілізований – нині міліціонер ГУМВС в Київській області ППСМОП «Миротворець»
Члени.
Мар’ян Вагилевич, «Свобода» – заступник директора КО «Міський парк культури та відпочинку ім. Шевченка»
Віктор Синишин, «Свобода» – інженер відділу експлуатації КП «Єдиний розрахунковий центр»
Олег Капустяк, «Свобода» – приватний підприємець
Руслан Терешко, «Батьківщина» – заступник директора ДП «Укрзалізничпостач»
Сергій Палійчук, «Солідарність» – підприємець, директор ТзОВ «Медобори», директор ТзОВ Івано-Франківська філія «Торгова мережа «Фаворит», директор ТзОВ «Консультаційний візовий центр «Віза-ІФ»
Comments are closed.