На Івано-Франківщині спалюватимуть біологічні відходи з лікарень та м’ясних виробництв. За кошти Івано-Франківського обласного фонду охорони навколишнього природного середовища придбали інсинератор „Мюллер” моделі СР.50 М, вартістю понад 2 млн. гривень, повідомили в Управлінні екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА.
Пристрій призначений для спалювання органічних твердих відходів (середня питома теплота згорання відходів 3500 ккал/кг) методом високотемпературного піролітичного спалювання при температурі до 850°С в камері піролізу, з подальшим допалюванням піролізних газів при t° 1100-1250°С в другій камері.
Продуктивність інсинератора — 50-60 кг/годину, тривалість робочого часу 8-12 година/день при середній калорійності відходів 3500 ккал/кг.
Інсинератор „Мюллер” моделі С.Р.50 М знищує будь-який вид органічних відходів, що згорають: небезпечних медичних усіх видів (за винятком радіоактивних), небезпечних біологічних відходів ветеринарії, тваринництва, птахівництва, м’ясопереробної промисловості, боєнь, прострочених фармацевтичних препаратів і відходів фармацевтичної промисловості, стійких органічних забрудників, непридатних і заборонених пестицидів.
На території Івано-Франківської області протягом року утворюється близько 50 тонн медичних відходів.
Кількість і склад відходів, які утворюються у лікувально-профілактичних закладах, коливаються залежно від медичного закладу, від системи управління відходами, від рівня екологічної свідомості персоналу і суспільства загалом. Медичні відходи, що залишаються від діяльності лікувально-профілактичних установ, повинні бути правильно і безпечно утилізовані, інакше ця екологічна проблема розростеться до величезних масштабів. Під ударом будуть не лише здоров’я і життя людей, але й стан навколишнього середовища.
„Під час роботи з медичними відходами, слід суворо дотримуватися санітарних норм і правил. Існують ефективні методи утилізації та обробки медичних відходів (спалювання, хімічна дезінфекція, термічна обробка). Зараз кожне лікувально-профілактичний заклад вже має свою специфіку і має право застосовувати один з цих методів, дозволених санітарними нормами”, – розповів керівник Управління екології та природних ресурсів Ріяфет Гасимов.
Comments are closed.