Двоє іванофранківців 25-річний Костянтин Ладика та 22-річна Оксана Чиж у своєму блозі Pinkies діляться враженнями від подорожей світом.
Їм допомагає каучсерфінг (англ. CouchSurfing) — одна з найбільших всесвітніх мереж гостинності, реалізованих у вигляді онлайн-сервісу. На цьому сайті люди безкоштовно діляться один з одним місцем для ночівлі під час подорожей, організовують спільні подорожі та розвивають культурний взаємообмін.
Нині публікуємо запис франківців про поїздку до Осло, столиці Норвегії.
Норвегія – це прекрасне місце, щоб позбутися зайвих кілограмів, якщо у вас такі є 🙂 Дорогий транспорт сприяє довгим пішим прогулянкам, а космічні ціни на їжу повністю відбивають апетит.
Ми прилетіли в Осло 9 жовтня.
Квитки на літак купили ще 3 місяці тому на Ryanair за 100 грн. Але тут то і падставушка – трансфер з аеропорту коштує приблизно 500 гривників з людини! Платити такі страшні гроші ми зажали, тому швиденько перекусили і стали на автостоп. Рухались досить швидко: водій маршрутки, ще один водій, македонський емігрант, і от ми вже в Осло.
Перше враження – місто з іншої планети. Багато футуристичних об’єктів в перемішку з гірськими будиночками і cтарими будівлями усіх можливих стилів. Одним словом, еклектика. Та сама тенденція і у вуличній моді – осляни міксують все підряд і виходить дуже круто.
Каучсерферів ми так і не знайшли, тому вписувались три дні по airbnb у гей пари – “Pom and Tom cozy house”.
Квартирка розташовувалась у милому районі поруч із центром, а бонусом ми ще й отримали безлімітні карточки на користування місцевими прокатними велосипедами. Власне, на них і пересувались наступні два дні.
Майже цілий перший день провели на Акербрюге – місцевій набережній. Загалом гарно: чайки, кораблики, сучасні будинки, готельчики і ресторани. Все дуже смачно пахне і дуже багато коштує 🙂
Але ми не сумували і накупили собі лакричних цукерок з усіма можливими додатками. В норвежців ( та й взагалі, скандинавів) дуже збочений смак на солоденьке. Тут дуже популярні цукерки з сіллю і перцем, що, на мою думку, справжня мерзота, але К вже навіть почали подобатись…
До речі, про харчування у цій золотій країні. Вихід все-таки є. Звичайно, ваш кінцевий чек не буде і близько стояти біля українського, але можна знайти варіанти.
По перше, ніяких кафешок і милих ресторанчиків. За один такий похід у вас є шанс спустити місячу зарплату української вчительки. Наприклад, бургер на набережній обійдеться приблизно у 120 kr (300 грн), а повноцінна вечеря в піцерії приблизно 250 kr (625 грн).
В ідеалі, це можливість готувати під час поїздки: якщо не на домашній кухні, то хоча б на грилю) До речі, одноразовий гриль, який можна поставити практично у будь-якому парку, обійдеться вам всього у 19 kr (50 грн).
Далі про супермаркети. Одним із найдешевших є локальний Rema 1000, але і тут не все так просто. Норвегія через географічне розташування практично нічого не вирощує, тому змушена майже всю їжу імпортувати. Наприклад, хліб буде коштувати приблизно 30 kr (75 грн), а про овочі і взагалі краще не згадувати. Єдине, що тут купувати насправді вигідно, – це риба!
600 г лосося нам обійшлись всього в 40 kr (100 грн), що навіть дешевше, ніж в Україні. Окрім цього в список покупок варто додати картоплю, різні консерви, цибулю, морожені овочі, сосиски, пластівці… Ще за помірними цінами можна купити молоко і яйця при необхідності.
Можна знайти недорогі булочки в магазинчику 7Eleven – вони тут на кожному кроці. Величезний шоколадний донат або круасан обійдеться в 10 kr ( 25 грн ).
Comments are closed.