Відео Люди Світ

Боїнг рейсу MH17 збили БУКом, — доповідь слідчих (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Головним висновком міжнародних слідчих у справі про збитий Боїнг є те, що літак був збитий ракетою з комплексу “Бук”. Про це йдеться у презентації доповіді слідчої групи, повідомляє УП.

“Катастрофа Боїнга Малазійських авіаліній була спричинена вибухом бойової частини типу 9N314M, встановленої на ракеті серії 9М38, випущеної зенітно-ракетним комплексом “Бук”, – сказано у паперовій версії доповіді.

Під час презентації речник Нідерландської Ради безпеки Тїббе Йустра розповів, що ракета влучила у ліву передню сторону MH17.

Рейс МН-17 був збитий ракетою “Бук”, запущеною зі сходу України, зазначив він.

“Цей літак був одним з 160 рейсів в тій частині”, – сказав представник Нідерландської ради безпеки.
“Ніхто не думав, що цивільна авіація є в зоні ризику. 61 оператор з 32 країн літали над Східною Україною. Всі думали, що це безпечно”, – сказав він.

Однак він підкреслив, що в України було достатньо підстав закрити повітряний простір, але вона цього не зробила.

“Розслідування виявило, що Україна не дала адекватної оцінки ризику для цивільної авіації. Україна повідомила про те, що потужними збройними системами були збиті два її військові літаки на висоті від 6200 до 6 500 метрів”, – сказано в доповіді.

“Названі владою системи володіли можливістю також здійснити перехоплення цивільних літаків, представляючи, таким чином, загрозу цивільної авіації. На думку Нідерландської Ради з безпеки, дані звіти давали Україні достатньо підстав для закриття свого повітряного простору в якості запобіжного заходу. Однак цього не сталося”, – сказано в доповіді.

“Україна ввела обмеження в галузі цивільної авіації, але вони були недостатні для захисту цивільної авіації від названих збройних систем. Виявляється, однак, що в інших зонах конфлікту держави практично ніколи не приймають рішення закрити свій повітряний простір через збройний конфлікт“, – підкреслили в доповіді.

“Ми виключили, що в літаку були дефекти, або в вибух стався через метеоумови”, – зазначив він і додав, що також було виключено версію ураження літака ракетою класу “повітря-повітря”.

“За нашими підрахунками, ракета була запущена з території, площею 20 квадратних кілометрів”, – зазначив він.

За словами речника Радбезу, дані про місце запуску ракети дали міжнародні слідчі, Україна та Росія. В доповіді оприлюднили всі три варіанти.

Нижче ви можете подивитись анімаційне відео Радбезу Нідерландів, на якому відтворили катастрофу літака.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.