Про це сьогодні, 8 вересня, йшлося на прес-конференції в громадському ресторані «Urban Space 100». Представники платформи «Тепле Місто» презентували свій новий проект – «Urban Space Radio». Це медіа для людей, які цікавляться урбаністикою. Його мета – підвищити рівень залученості громадськості до процесів розвитку міст.
За словами керівник проекту «Urban Space Radio» Тараса Малого он-лайн ринок в Україні лише розвивається і Urban Space Radio» буде цікавим тим, що будуть говорити зі слухачами.
«Унікальність радіо буде в його тематиці, – говорить Тарас Малий. – Це тематика міст і власне того, що навколо нас. Тематика урбаністики не присутня на FM радіостанціях. Івано-Франківськ стане ідеальним майданчиком».
Також Тарас Малий наголосив, що їхній проект не буде локальним. Це буде всеукраїнський рівень, адже в інших містах схожі проблеми, свої урбаністичні процеси про які варто говорити.
«Тема урабаністики чи сучасний розвиток міста – вона зараз дуже актуальна, але її повною мірою не розкривають, – говорить керівник платформи «Тепле Місто» Юрій Филюк. – Ми з самого початку задумали створити радіо, яке би говорило про те, чим ми займаємося у «Теплому місті» та багато інших ініціатив в інших містах. Аби його цікаво було слухати не лише в Івано-Франківську, будемо шукати цікавих гостей».
За словами Филюка, також плануюється відкриття студії у Києві, а згодом і в інших містах. Це буде он-лайн радіо з цілодобовим мовленням.
Запуск радіо та студії у Франківську запланований вже 3 листопада. Вона буде знаходитися на першому поверсі ресторану «Urban Space». Це буде скляний прозорий куб, де можна буде спостерігати за роботою ведучих.
«Така прозора студія в середині громадського простору – це унікальна річ для України, – наголосив Юрій Филюк. – Такого ще ніхто не робив. Ми перші».
Окрім теми урбаністики, важливим є у музичний контент. В ефірі звучатимуть виключно українські гурти чи виконавці, але різномовні.
«Ми якраз те радіо, яке допомагає якісній, новій українській музиці проявлятися і виходити в ефіри та знаходити своє визнання», – говорить Филюк.
Також керівник платформи «Тепле місто» наголосив, що «Urban Space» є партнером «Urban Space Radio», але не буде фінансувати його.
На запуст студії шукали партнерські кошти. Зокрема, 80% бюджету надав фонд «Freedom House». Це міжнародний фонд, який дбає про розвиток демократії у світі. До речі, серед 90 заявок на грант вибрали лише три, серед яких ідея команди «Тепле місто».
Грантові кошти підуть на створення студії та на обладнання. Для повноцінного запуску команді не вистачає 150 тисяч гривень.
Для цього вони запустили кампанію збору грошей на платформі «Спільнокошт». На сьогодні вже зібрано більше 15 тисяч гривень.
Також триває пошук ведучих для радіо. Головна умова – вміння ждобре говорити та розумітися в темах урбаністики.
Comments are closed.