Нещодавно лікарі міської поліклініки №3, на чолі з головним лікарем Наталією Ветохою і начальником відділу лікувально-профілактичної допомоги та роботи із зверненнями громадян ДОЗ ОДА Ліліаною Сабадаш, повернулися до Івано-Франківська з Румунії, де на виконання Меморандуму про співпрацю з Асоціацією сімейних лікарів повіту Бая-Маре проходили стажування.
Метою поїздки було вивчення досвіду реформування медичної допомоги, ознайомлення з організацією первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини та стажування на робочих місцях.
Медики відвідали клініки сімейних лікарів, обласну лікарню ургентної допомоги міста Бая-Маре та реабілітаційний центр.
На сьогоднішній день медицина Румунії, при підтримці Європейського Союзу, перебуває на дуже високому рівні. Сімейна медицина в Румунії представлена приватними медичними клініками, проте стаціонари – державні медичні установи. Лікувальна робота здійснюється на засадах медичного страхування, яке є провідною ланкою системи охорони здоров’я.
Практично кожен житель Румунії має страховий медичний поліс міжнародного взірця, умови якого спонукають чітко дотримуватись рекомендацій сімейного лікаря, при порушенні яких пацієнт повністю буде оплачувати медичні послуги. Також кожен житель цієї країни має електронну медичну карту, яка захищена індивідуальним кодом.
Доктор George Lasku (Георге Ласку), віце-президент Національної спілки сімейної медицини Румунії детально розповів та продемонстрував роботу з електронною медичною карткою, яка дає можливість позбутись паперових носіїв інформації, суттєво удосконалює діагностичний та лікувальний процес, підвищує якість ведення медичної документації, автоматизує роботу та відкриває нові можливості оперативного аналізу усієї інформації.
Електронна медична картка є єдиним інформаційним ресурсом, що дозволяє оперувати особистими даними пацієнтів, обмінюватися такими даними з іншими медичними установами для складання, обліку та зберігання медичної інформації, а також передавати в електронному вигляді для консультацій зі спеціалістами провідних світових клінік.
Для уникнення фальсифікації даних існує система контролю: страхові компанії, органи контролю над наданням медичної допомоги, правоохоронні органи тощо.
Зі слів головного лікаря МП №3 Наталії Ветохи, реформуючи первинну медико-санітарну допомогу на засадах сімейної медицини, ми повинні враховувати світовий досвід і вивчати різні форми її організації для удосконалення та покращення якості надання медичної допомоги в Україні.
Comments are closed.