3-5 липня в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття відбувся другий етап семінару українсько-польського проекту «Через культуру до суспільних змін».
У семінарі взяли участь представники Товариства «Із садибою у Варшаві», Державного Етнографічного Музею у Варшаві, Музею на Волі у Варшаві, Мазовецького інституту культури, фонду «Арі Арі», а також наукові співробітники Національного Музею Тараса Шевченка, Державного історико-культурного заповідника «Тустань» та Харківського літературного музею.
На базі музею будуть реалізувати два проекти: один – про переселенців із зони АТО, інший – для людей із зоровими обмеженнями.
Перша група у складі сімох осіб, яку очолив Марчін Шьліва, протягом трьох днів працювала над створенням фільму про переселенців із Криму, Луганської та Донецької областей, які входять до громадської організації переселенців «Фенікс-Коломия». Зустрічі з героями майбутнього фільму, їхніми родичами та сусідами проходили у формі інтерв’ю.
Друга група працювала над розробкою універсальних дидактичних матеріалів та методів роботи з особами, що мають зорові обмеження. Едита Олдак та Лонґін Ґрачик, які уже кілька років успішно реалізовують у Польщі програми роботи з людьми зі спеціальними фізичними вадами, ділилися досвідом, як незрячим людям зробити доступними музейні експонати.
Учасники майстер-класу оглядали музейну експозицію, обирали предмети, які можна описати за допомогою аудіодескрипцій та опрацювати їх як тифлодруки, складали карту проблемних місць у Музеї та створювали універсальну дидактичну стежку.
Comments are closed.