У Калуші для бійців АТО влаштували нестандартну реабілітацію. Вояки знімали напруження та заряджалися позитивом на спортивних авто. Ганяти вулицями міста не можна, спеціальних треків немає, тому першу спробу екстремальної реабілітації провели на об’їзній дорозі Калуша. Porsche Cayenne Turbo, Subaru Impreza WRX STI, Subaru Impreza WRX AWD, Mazda 3 MPS – до послуг бійців.
Олексій Замковий з 10-літнім сином Миколою сідають в авто на задні сидіння, батько обнімає сина за плечі – готові. Рев мотору, швидка зміна передач, авто набирає швидкість, притискає до сидіння, в салоні – свист вітру й захоплені вигуки. Проїзд триває декілька хвилин, та цього вистачає. Олексій з сином з авто виходять мовчки, замість слів – хитають головами, очі круглі, на обличчях стримані посмішки.
«Головне – не боятися», – вже згодом дає волю сміху Олексій. «А мені не страшно, – каже Микола, – тато більше за мене боявся».
Олексій Замковий, боєць 80 окремої аеромобільної бригади, взяв з собою сина, бо вважає, що реабілітація потрібна не лише воякам, але їхнім близьким.
«Усі думають, що вояки – це лише ті, хто зі зброєю воює на сході. Але наші сім’ї так само з нами воюють, їм не менш за нас потрібна реабілітація, адже ми повернулися трохи іншими і поводимо себе трохи інакше, – говорить Олексій. – І діти за нами сумували, для них це також стрес».
А за словами хлопця, він не розпитує батька про події на сході, бо тому неприємно згадувати.
Тут і колега Олексія Замкового по службі Олександр Нідзельський. Сподівається, що спортивні авто допоможуть розслабитися, бо жахи війни переслідують і нині.
«Я досі не сплю до четвертої ранку, далі стою на чергування там, з хлопцями, воюю по ночах», – говорить боєць.
Автореабілітацію для бійців АТО організував калушанин Володимир Андреєв. Він упевнений, що швидкісна їзда розслабляє, лікує від депресії та допомагає позбутися шкідливих звичок. Ідею чоловік запозичив у американців – там так лікували ветеранів В’єтнаму.
«Викид адреналіну – це такий собі наркотик, він так само може зняти негативні емоції, як куріння, алкоголь, але це шкідливо для здоров’я. А тут ти собі проїхався і після сплеску адреналіну людина заспокоюється та має міцний сон», – говорить Андреєв.
Сам він раніше їздив на мотоциклах, та з народженням сина змінив транспорт на безпечніший. Для автореаблітації Андреєв надав і своє авто – Opel Corsa GSI Turbo. Чоловік власноруч переобладнав його для швидкісної їзди і тепер ніжно називає «зелене жабеня». Автомобіль має турбодвигун потужністю 300 к. с. і набирає швидкість до 200 км / год. за 11 секунд.
«Жабеня» випробує боєць «Айдару» Микола Голіков. Боєць – за кермо, власник автівки – поряд, короткий інструктаж – газу!
«Для мене це було як мрія, недосяжна, дитяча мрія, – каже задоволений Микола. – У мене є власне авто, але то все не те. Тут одне гудіння мотору чого варте!».
Микола Голіков – з Добровлян Калуського району. Йому 22. Був у полоні в Росії, пробув там 50 діб. Вивозив з передової важкопораненого мирного мешканця, заблукав і потрапив до бойовиків. Перший тиждень – в Ростові, потім Краснодон. Останні півтора тижні перед обміном був у Луганську.
«В Росії тримали в автобусі на польовому таборі, доходило до того, що катували током, – розповідає Микола. – Мене взяли на самій передовій, їм було дуже важливо знати те, що знаю я». Після звільнення він ще довго не міг повірити, що на волі.
«Я чотири доби переважно мовчав, не спав, – каже Микола. – Там ти постійно під дулом автомата, а тут ніхто на тебе не кричить, що хочеш, те й роби».
Він вважає, що реабілітація потрібна кожному, хто повертається зі сходу. Зізнається, там дуже важко. Але вид відпочинку треба обирати індивідуально, бо не кожному бійцеві підійде екстремальний спосіб, декому може нашкодити. Тому наступного разу Володимир Андреєв узгоджуватиме список бійців на автореабілітацію з їхніми лікарями.
Зібрати елітні та потужні авто не так просто, зізнається Андреєв. Адже все це на добровільних засадах, власники автівок своїм коштом приїжджають і заправляють машину. Вартість таких авто – від 12 тисяч до 200 тисяч доларів. Зараз вже є 10 автомобілів, власники яких погодилися надати їх для реабілітації вояків. Та на перший збір не всі змогли приїхати, як, наприклад, власник Bentley Continental GT Supersports з Києва.
Сергій Олишин, власник авто з Калуша, взяти участь в автореабілітації вояків погодився без вагань. Каже, батько коханої дівчини зараз теж в АТО, тому добре розуміє, наскільки це важливо. А ще із собою взяв друга – Акіру, цуценя хаскі. Собаці лише три місяці, постійно з ним їздить, тому швидкості не боїться.
Зараз Володимир Андреєв планує зібрати 50 спортивних авто з усіх регіонів України і влаштувати наступний заїзд у франківському аеропорті.
Comments are closed.