Авто

На замітку автолюбителям. Про що розкаже пробіг

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Скручували, скручують і будуть скручувати – це про показник одометра. Сьогодні це вже стало нормою для продавців вживаних авто. Так уже повелося, що вони грішать «корекцією» одометра, адже менший пробіг – більша вартість. Найкращий спосіб вберегтися від обману – купити автівку з рук першого власника або таку, що обслуговувалася на офіційному сервісі (це спрацьовує, якщо їй не більше трьох років). Якщо ж наважилися ризикнути й купити авто у перекупників, то треба взяти до уваги кілька способів визначення реального пробігу.

none

Спершу варто сказати про одо­метри взагалі. Вони є двох видів: механічні та електронні.

Механіка. Змінити показники пробігу в такому одометрі можна за допомогою розбирання панелі приладів й установкою барабанів у потрібне положення. Або ж обертанням в інший бік троса спідометра за допомогою підручних засобів. Щоб розпізнати сліди втручання, варто поглянути на щиток приладів та барабанчики – сліди розбирання перших та перекіс других ви помітите одразу ж.

Електроніка. Змінити показники на такому приладі зможе будь-який механік. «Скручування» – це зміна інформації, яка зберігається в блоках пам’яті. Є спеціальний прилад, його підключають до діагностичного роз’єму авто, вибирають марку, модель і змінюють пробіг. Виявити таке втручання просто – достатньо попросити працівника на дилерському СТО підключити діагностичний тестер, який покаже, чи були спроби «корегування» показників.

Зрозуміло, що реальні цифри пробігу ніхто вам не називатиме. Варто уважніше шукати «непрямі» докази, які випливають при загальній діагностиці автомобіля. Які?

Спочатку звертаємо увагу на рік випуску. Порівнюємо цифру з пробігом. Зазвичай середньостатистичний водій за рік накручує 10-15 тис. км. Логічно, що восьмирічне авто не може мати пробіг 30 тис.км. Хоча, винятки трапляються.

Стосовно стану кузова – кришка капота після сотні тисяч буде у дрібних подряпинах від камінців. Якщо автомобіль експлуатувався мало, то лакофарбове покриття має бути в хорошому стані. Проте тут треба розуміти, що є різниця між щойно пофарбованим і вживаним авто, в якого мікротріщинки будуть навіть при дбайливому користуванні.

Власна гума. Якщо кіломет­раж невеликий, тоді й гума буде своя. Уважно огляньте всі чотири колеса, щоб переконатися, чи однієї вони моделі. Не оминайте поглядом запасне, марка якого має бути тією самою, що й чотирьох інших. Якщо помітите розбіжності, неодмінно спитайте причину.

Стан двигуна. При невеликому пробігу він має бути в ідеальному стані. Якщо ж там усе брудно та залито маслом, то скоріш за все пробіг значно більший, ніж вам кажуть. Обстежте компресію: попросіть когось натиснути на педаль газу, а самі погляньте на вихлоп. Синій дим свідчить про підвищене споживання масла, чорний – про проблеми з подачею палива.

Варто звернути увагу на особ­ливі відмітки, які теж вказують на пробіг. Зазвичай вони є у сервісній книжці, де при ремонті, проходженні ТО чи заміні масла ставиться помітка про пробіг. Але це за умови, якщо та книжка є.

На автомобілях, які випускаються порівняно недавно, є наклейка фірми-виробника, куди заносять відмітки прозаміну масла. Але це за умови, якщо власник акуратно фіксував усі дані й цю наклейку не зірвали перед продажем.

Ремінь ГРМ теж вказує на стан автівки. Зніміть з нього кожух, огляньте. Ремінь зношений, а цифри на одометрі малі – продавець бреше! Той же висновок напрошується й тоді, коли ремінь новесенький, а за пробігом мав би бути трохи потріпаним.

Визначте, до якої міри затерті скла. При великому пробігу вони матимуть глибокі подряпини, які не піддаються поліруванню.

Перевірте люфт та ступінь провисання петель, відкриваючи та закриваючи дверцята. Зверніть увагу на лівий край водійського сидіння. При пробігу понад 100 тис. км буде чітко видно ознаки зношеності: матеріал сидіння тріскається. Якщо сидіння з тканини, то на них з’являються глибокі зморшки.

Стан підлоги та порогів автівки теж скаже багато. Якщо є іржаві сліди чи вм’ятини, то це свідчить, що з авто поводилися не надто обережно.

Попросіть знайомого механіка оглянути автомобіль – перевірити вузли, які вказують на зношений двигун, підвіску, кермове управління тощо.

Загальний стан салону теж може багато розповісти: затерті кнопки, поношені дверні ручки, «нерідні» накладки на педалі і при цьому невеликий пробіг – вас знову дурять.

І ще. Перевірте історію пропонованої вам автівки за допомогою VIN-номера. Якщо вона була перепродана за короткий час безліч разів, то від такої взагалі краще відмовитися.

Не варто кидатися на автівки престижних марок у найдешевшій комплектації, що були приг­нані з-за кордону. Велика ймовірність того, що це було таксі зі скрученим одометром – тому рік випуску буде новим, а от стан самого авто…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.