З 9 квітня франківським перевізникам дозволили брати за проїзд 3,5 грн. за умови, що вони підписують додаткову угоду до договору. Без неї тариф мав би лишитися 2,75. Але, як уже встигли переконатися мешканці міста, добросовісних перевізників виявилося не багато. Практично всі просили новий тариф, хоч угоди були в одиниць. Чи покарали порушників і скільки вартуватиме проїзд у червні?
Як розповідає директор департаменту комунального господарства Михайло Смушак, у перші дні до них надходила маса повідомлень від пасажирів – що от на такому маршруті просять 3,5 грн., а бланку у водіїв немає.
«Кожного перевізника ми викликали, брали письмові пояснення, – каже він. – Писали різне, «так власник сказав», «а я не знав» і т. д. Ми створили базу даних усіх порушень і це буде враховуватися при наступному конкурсі».
Біда у тому, що розірвати договір з таким перевізником майже неможливо, точніше можна – але нема ким його замінити. За умовами конкурсу на заміну мав би прийти перевізник, який посів друге місце, але сам конкурс проводили ще п’ять років тому, тож того другого перевізника вже просто не існує. Розривати угоду з порушником – оголити маршрут.
Хоча найімовірніше, каже Смушак, з чотирма договір таки розірвуть – ці умудрилися просто видрукувати бланки на принтері.
«Це вже всі межі переходить, один там навіть свою печатку поставив! – говорить він. – Розірвемо угоди й тоді назвемо імена».
На вечір понеділка 20 квітня додаткові угоди підписали 249 перевізників, ще 12 – поки що ні: три автобуси з рейсу № 6, один – № 20, два – № 22, один – № 24, три – № 64, один – № 78. Смушак каже, до кінця тижня підпишуть усі.
Отже, згідно з додатком до цієї угоди, до 12 червня перевізники мають облаштувати свої автобуси GPS-навігаторами та видавати квитки. Навігатори мають бути задіяні у загальній системі департаменту. 12 травня проведуть конкурс на компанію, яка займатиметься влаштуванням цієї системи. Половина конкурсної комісії – члени виконкому, а половина – перевізники.
Якщо до 12 червня перевізник не виконає цих вимог, проїзд здешевшає до 2 грн., виконає – підніметься до 4 грн.
Та на кардинальні зміни на краще в департаменті сподіваються у жовтні, коли буде новий конкурс – за новими умовами, схемою руху, навіть з новими перевізниками.
«Нині у місті є близько 100 перевізників, хтось має один автобус, хтось два, таких, що мають по 10-20, можна порахувати на пальцях, – каже Смушак. – На одному маршруті працюють по кілька перевізників. Їм треба возити людей з 7:00 і до 22:00, всі їздять у час пік, а потім – «чого, я маю їхати, це не вигідно, хай той їде». Аби не було таких проблем, хочемо згрупувати це все по лотах. Наприклад, є маршрут № 1, там має їхати шість машин, і це має бути один перевізник. Лот хочемо зробити не по одному маршруту, а по кількох – рентабельний + середній + нерентабельний. І це має бути один перевізник, з якого можна спитати. Хай об’єднуються, домовляються».
В умовах конкурсу хочуть прописати перевагу габаритних автобусів. Прийде такий перевізник – добре, не прийде – вибиратимуть з того, що є, та все рівно пропишуть вимогу – за два роки змінити автобус. Ще хочуть зменшити кількість автобусів – тож ходитимуть вони рідше, але точно за графіком. Там же буде і вимога про відеореєстратори. Заразом планують запустити сайт, де кожна людина зможе онлайн подивитися, що робиться в тому чи іншому автобусі, а завдяки навігаторам дізнатися, де зараз маршрутка і коли вона приїде.
І звісно, ті перевізники, яких зловили на брехні щодо тарифу, автоматично опустяться в рейтингу.
Comments are closed.