Сьогодні, 11 березня, в приміщення облдержадміністрації відбулася прес-конференція щодо реалізації проекту «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в області». Проект започаткували ще у жовтні минулого року. Він триватиме до 2016 року.
Його мета – об’єднання державних та неурядових організацій у допомозі постраждалим від торгівлі людьми.
За словами куратора проекту Людмили Сівецької, вже цього року в області виявлено три особи, які постраждали від цієї біди. «Двом особам вже зібрано відповідні документи і відправлено у Мінсоцполітики на встановлення статусу особи постраждалої від торгівлі людьми, – говорить Сівецька. – Цей статус дає можливість на безкоштовне навчання, лікування, працевлаштування, правову допомогу, перекваліфікацію, а також отримання одноразової матеріальної допомоги у розмірі одного прожиткового мінімуму».
З 2004 року з постраждалими від торгівлі людьми працює благодійний фонд «Карітас». Фонд надав допомогу 161 людині.
«Цей проект який ми сьогодні починаємо дуже важливий, бо концентрує зусилля державних структур, міліції, громадських організацій, – говорить директор благодійного фонду отець Володимир Чорній. – Ми хочемо об’єднати наші зусилля, аби запобігти цій проблемі, а також допомогти тим, хто зазнав цю біду. Але найдієвішою є саме релятивна діяльність, тобто ознайомлення з цією проблемою та застереження».
За словами заступника начальника управління соціального захисту населення департаменту соціальної політики ОДА Аліси Юрченко, питання актуальне для Прикарпаття.
«Зараз проблема з переселенцями, які є потенційними жертвами торгівлі людьми, – говорить посадовець. – В області зареєстровано 3172 особи, які переїхали із зони АТО та Криму. З них 989 дітей. До центру зайнятості звернулися лише 448 людей, з них, статус безробітного отримали 310 людей. Лише 96 працевлаштовані».
Також Юрченко говорить, що від жовтня минулого року до органів виконавчої влади звернулося 12 осіб. Вони зареєстровані та взяті на облік. З них шість отримали статус постраждалих від торгівлі людьми.
Також в рамках проекту в області та по районах будуть створені мультидисциплінарні команди з протидії торгівлі людьми. Сюди будуть входити представники департаменту соцполітики, міліція, управління освіти, охорони здоров’я, центр зайнятості та міграційна служба. Намагаються залучити та навчити широке коло людей, аби постраждалий міг звернутися у будь-яку установу та отримати допомогу.
Comments are closed.