Авто

Мийка автомобіля взимку: за і проти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Якщо влітку питання про мийку автомобіля у водіїв не виникає, то взимку вони небажання тримати своє авто в чистоті аргументують тим, що через кілька кілометрів воно знову буде брудним. Мовляв, навіщо платити за повну мийку, якщо головне – аби номери було видно. Звісно, можна сказати, що бруд захищає кузов автівки від дрібних камінців, які летять від сусідських автівок, і реагентів, якими посипають дороги, але…

Cameron Diaz

Є дві категорично різні точки зору. Прихильники регулярної мийки свою позицію підкріплюють такими речами:

• на чистій автівці приємніше їздити;

• сіль і бруд негативно впливають на лакофарбове покриття;

• брудний автомобіль гірше видно на дорозі.

Противники зимового купання наводять наступні аргументи:

• кірка бруду захищає лакофарбове покриття від пошкоджень (так зване «антипригарне» покриття);

• перепади температур при мийці нищать лак і фарбу кузова;

• замерзлі замки дверей, самі двері та люк бензобака.

Якщо найпростіше – усі праві. Сіль та бруд таки шкодять, фарба тьмяніє, з’являються мікротріщинки, та й перепади температури роблять своє. Хоча кірка бруду і захищає кузов від дрібних пошкоджень, проте для фарби вона шкідлива.

Отже, авто мити треба, проте «без фанатизму». У цій справі головне дотримуватися принципу «Що забагато – те не корисно». Досвідчені водії знають, що мийка взимку – це не мийка влітку. Тут є свої особливості та правила, яких потрібно дотримуватися.

Мити автомобіль десь там на дачі з відерцем та ганчіркою в руках у цьому випадку точно не годиться. Крім того, що вода з брудом примерзатиме до кузова, маленькі тверді частинки його дряпатимуть, ви ще й руки на додачу відморозите.

Двигун узимку краще взагалі не чіпати. Якщо не пощастить – влетите в пристойну суму за ремонт.

Чистка салону теж важлива. Взуття взимку часто буває брудним, а верхній одяг – мокрим. Килимки та простір між ними, багажний відсік також треба мити. Часто саме бруд стає причиною підвищеної саморозрядки акумулятора, що тягне за собою поганий запуск двигуна.

Варто надавати перевагу закритим стаціонарним мийкам, які обладнані апаратами високого тиску. Професіонали знають свою роботу, але й водію не завадить бути в курсі грамотного миття автівки. Послуги бувають кількох видів:

• Експрес-мийка: змиють бруд з кузова, протирати його не будуть.

• Технічна: авто вимиють під напором, воду з кузова видалять щітками.

• Мийка кузова: поєднання технічної мийки та дверних порогів, стійок авто. Плюс прибирання салону і багажника пилососом, чистка попільничок, протирання деталей в салоні зі шкіри та пластику.

Перш ніж приступити до миття автомобіля, потрібно, щоб він адаптувався в теплі. Потім автомийники мають трохи змочити поверхню транспортного засобу, щоб дати бруду «відкиснути», після чого збити все це сильним потоком води із розпилювача. Візь­міть на замітку, що часто на автомийках економлять і збивають бруд слабким струменем води. Це неправильно, адже сильний струмінь не тільки добре зіб’є бруд з кузова, а й очистить днище авто та колісні арки.

Досвідчені водії знають, що взимку не варто часто мити авто, тому й намагаються тримати його чистим. Спеціальні хімічні засоби допомагають в цьому. Гарячий віск, яким обробляють автівку, допомагає зберегти їй блиск та яскравий зовнішній вигляд протягом кількох тижнів. Поліровка кузова допоможе боротися з брудом, що в’ївся. Її вистачить на 4-6 мийок автомобільним шампунем.

Не останнім аргументом є час відвідин автомийки. Щоб уникнути псування фарби, треба митися під час потепління. Відразу після процедури не рекомендовано їздити деякий час: така природна вентиляція допомагає швидше випаруватися воді, яка залишилася у щілинках.

Щодо якості – після мийки ніде не має бути води. Якщо ви помітили розводи, не бійтеся попросити мийника виправити це. Зауважте, що нормативний час мийки та сушки кузова має бути 10 хвилин. Проте зайвих 15 хвилин, витрачених двома людьми на комплекс процедур – теж непогано. Якість перш за все.

Покриття кузова в салоні гарячим воском хоча і влетить у копієчку, зате дозволить зберегти привабливий зовнішній вигляд автівки на кілька тижнів.

Отже, мийка автомобіля взимку – не тільки відповідальна, але все ж таки необхідна справа. Головне – все в міру.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.