За допомогою цієї рубрики читачі мають можливість оперативно отримати відповіді на найпроблемніші для них запитання. Нагадуємо, телефон редакції: 50-46-60.
- Пан Михайло, пенсіонер:
– Прийшло повідомлення моїй дочці, аби вона зняла лічильник холодної води для перевірки. А після перевірки сказали, що лічильник не підлягає ремонту, щось там не докручує. Але пломба там стоїть, як і раніше. Хіба це наша вина, аби ми знову лічильник купували? Доки будуть людей обдурювати? Це вже вдруге. І ще сказали: якщо хочете, щоб ми приїхали та зняли лічильник, то платіть 80 грн. За що, питається?
- Олександр Перестюк, начальник управління обліку та реалізації послуг КП «Івано-Франківськводоекотехпром»:
– Лічильник – це власність абонента, споживача. Ми лічильник не ставимо самі, тому й не несемо відповідальності. Питання про те, що лічильник виходить із ладу, – не до нас, а до виробника лічильників. Ті прилади, які ми просимо абонентів ставити, вони їх не купують, бо вони дорогі. Але там і якість інша – вони рахують точніше. Ціна – 820 грн. (нім. «Sensus»), це найдешевше для лічильника класу С.
Із українських виробників лічильників найкращі за якістю трускавецькі. Якщо люди купують у магазинах хмельницькі лічильники, то це, мабуть, найгірші, що є в Україні, коштують 120 грн. Зрозуміло, що частіше обирають дешевший, а потім лічильники бракуються.
Багато людей не дотримуються норм встановлення лічильника і це впливає на його роботу. Лічильник повинен стояти горизонтально, 90 градусів перпендикулярно землі, будь-який нахил – і це вже впливає на його роботу. Має розміщуватися на прямій трубі у 13 см, щоб вода розганялася, бо якщо вода неправильно падає, то лічильник швидше зношується.
Зняття лічильника коштує 40 грн. Якщо у квартирі два лічильники, то це коштує 60 гривень. І плюс ще є повірка – 25 грн. Це кошти Держстандарту, ми автоматично їх перераховуємо.
Comments are closed.