Невеличкий літературний місток нещодавно був перекинутий між заходом і сходом України. До бібліотеки Донецької державної машинобудівної академії, що в Краматорську, передали цілу купу книжок з Івано-Франківська.
Кілька тижнів тому мене, офіцера групи координації цивільно-військового співробітництва Збройних сил України, запросили на літературний вечір до бібліотеки академії. Тоді презентували книгу місцевого поета Івана Тарасенко. Він шахтар, писав цікаві вірші українською, але за життя надрукуватись так і не зміг. Уже після його смерті близькі власним коштом видали поетичну збірку Тарасенка.
Родина патріотична — син та онук поета зараз захищають Україну зі зброєю у руках. Один примірник книги подарували й мені. Саме тоді виникла ідея познайомити мешканців Краматорська із творами західноукраїнських літераторів.
Задумку підтримав директор івано-франківського видавництва «Лілея-НВ» Василь Іваночко. Він підібрав значну добірку сучасних авторів, серед яких Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Юрко Іздрик, Володимир Єшкілєв і багато інших. Велику посилку Іваночко відправив «Новою Поштою» до Краматорська.
Презентація відбулася 19 грудня, на Миколая. Захід організував завкафедрою металоріжучих верстатів та інструментів Віктор Ковальов, саме ця кафедра вважається в академії найбільш «українською».
На зустріч, крім студентів і викладачів, прийшли багато мешканців Краматорська, які цікавляться якісною літературою. Вони уважно слухали про Станіславський літературний феномен, довідались, чому на Галичині так багато замків і яких письменників зараз читає наша молодь. Сподобалась учасникам зустрічі і франківська краєзнавча серія «Моє місто».
Та вгадайте, якими книжками учасники зустрічі зацікавились найбільше? Особисто чув, як після зустрічі бібліотекарів просили відкласти роман Василя Кожелянка «Ефіопська січ», написаний у жанрі альтернативної історії, а також збірку есеїстики Володимира Єшкілєва, де йдеться про франківського вурдалака.
Comments are closed.