Господарський суд Івано-Франківської області розпочав розгляд справи щодо будівництва міні-ГЕС на території Голошинської сільської ради Верховинського району, повідомляє КУРС.
На судове засідання з Верховинського району приїхало більше 20 місцевих жителів та представники Самооборони Верховинщини, які давно борються проти будівництва міні-ГЕС на карпатських річках. Їм у підмогу на судове засідання прибули і самооборонівці Івано-Франківська. Суддя Борис Дерделюк, який веде справу, переніс її розгляд у конференці-зал, аби помістити усіх представників громади.
Двоє відповідачів не з’явилися до суду: проігнорували засідання і представники Голошинської сільської ради, і ТОВ “Гідропауер”. За неявку до суду відповідачам загрожує тепер штраф у розмірі 1700 гривень.
Натомість, представник фізичної особи-підприємця Олега Миронюка виступив із клопотанням зупинити провадження у справі. “В основі позовних вимог прокуратури покладений акт сільськогосподарської інспекції від 2014 року на підставі того, що сільська рада неправомірно передала земельну ділянку. Підприємець Миронюк подав адміністративний позов про скасування даного акту і визнання його недійсним. Даний позов був поданий до Івано-Франківського адміністративного окружного суду. Ми вважаємо, що вирішення нашого сьогоднішнього спору безпосередньо пов’язане з розглядом справи, що буде розглядатися в окружному адміністративному суді. А саме – оспорення і визнання недійсним акту державної сільськогосподарської інспекції в Івано-Франківській області від 01.07.2014 року. У зв’язку з цим ми просимо суд зупинити провадження у цій справі до набуття законної сили рішення окружного адмінсуду”, – заявив він.
Заслухавши сторони позивача і відповідача, суддя Борис Дерделюк прийняв рішення перенести судове засідання через відсутність відповідачів і для вивчення клопотання Миронюка. Та люди обурилися. Представники громади хором почали викрикувати, що добиралися в Івано-Франківськ на судове засідання понад 6 годин і не збираються покидати приміщення суду без рішення суду або без чіткої дати, на яку перенесуть розгляд справи.
Суддя одразу ж прийняв несподіване рішення. Борис Дерделюк пообіцяв провести виїзне судове засідання у Верховинському районі, щоби люди не витрачали час і гроші на поїздки в обласний центр. “Я гарантую вам, що рішення буде законним”, – заспокоїв присутніх Дерделюк. “Ми вам бензин відшкодуємо”, – жартували у відповідь присутні.
Селяни спільно з Самообороною планують перекрити вивіз техніки з місця будівництва міні-ГЕС, щоб зберегти докази руйнування екосистеми. Про це в коментарі КУРСу розповів координатор Самооборони Івано-Франківської області Ярослав Наваляний.
“Будучи на місці, я побачив, що підприємець Миронюк набудував… Знищена природа, нанесена велика шкода. В подальшому, наскільки мені відомо, громада озвучила, що з території будівництва почали вивозити техніку і зараз стоїть питання про відшкодування збитків, які наніс підприємець місцевості. І якщо вони техніку вивезуть з місця будівництва, буде дуже багато доказів втрачено. Плюс до того, якщо треба буде відшкодовувати, ми їх будемо шукати, як вітру в полі. Тому я пропоную, доки не буде екологічної експертизи, заборонити вивозити усе майно з території будівництва”, – говорить Наваляний.
Нагадаємо, сесія Голошинської сільради 8 липня скасувала дозволи на будівництво 4 міні-ГЕС на річці Білий Черемош. Більше того, обласна прокуратура також розпочала кримінальне провадження. В правоохоронців є підозри, що дозволи були видані з суттєвими порушеннями. Сесія, яка скасувала дозволи, була зібрана на вимогу місцевих мешканців. Людям урвався терпець, бо, за їхніми словами, з ріки перестала пити навіть худоба, неодноразово вони помічали в раніше кришталево чистій воді якісь невідомі речовини.
У правоохоронців також виникло чимало запитань до того, в який спосіб видавались дозволи на спорудження малих ГЕС. Верховинське РВ УМВС у Івано-Франківській області розпочало кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів).
У правоохоронців виникли сумніви щодо законності наданих документів та є підозри, що в протоколи рішень Голошинської сільської ради, якими були виділена ділянка приватному підприємцю Миронюку під спорудження малої ГЕС на р. Білий Черемош, були внесені неправдиві відомості.
Comments are closed.