Соціум

Frankivsk Half Marathon і «Петрос» збирають ще мільйон на адаптивне спортивне спорядження для ветеранів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

28 вересня 2025 року Івано-Франківськ знову збереться на стартову лінію 12th Frankivsk Half Marathon. Ця бігова подія давно стала важливою частиною міста — з 2014 року вона незмінно об’єднує бігунів з України та приймає іноземних учасників. 

Як і торік учасники зможуть долучитися до благодійної дистанції 2 км імені Сергія Караванця, засновника півмарафону та захисника, який зник безвісти у травні 2022 року на Луганщині. 100% коштів, зібраних з реєстрацій на цю дистанцію, а також додаткові благодійні надходження, будуть передані ініціативі «ветераницивільні Петрос», пише Репортер.

Frankivsk Half Marathon і «ветераницивільні Петрос» продовжують спільну ціль — зібрати мільйон на адаптивне спортивне спорядження для ветеранів, які повертаються до активного життя після поранень. 

У 2024 році завдяки співпраці та FHM та «ветераницивільні Петрос» вдалося зібрати 1 037 180 грн та закупити олімпійські луки та інше обладнання.

Також «Петрос» запустив Школу інструкторів, де 24 учасники з різних куточків області пройшли тренування та навчання, щоб розвивати адаптивний спорт у своїх громадах. Вже п’ятеро з них мають власні комплекти для роботи з іншими ветеранами, пацієнтами шпиталів і громадами в Тлумачі, Надвірній, Вигоді, Коломиї та Калуші.

Ми концентруємося на підтримці ініціативи «ветераницивільні Петрос», яка залучає в нашому регіоні величезну кількість людей до занять адаптивними видами спорту, – говорить генеральний директор Frankivsk Half Marathon Ігор Крицак. – Засновником Франківського півмарафону є Сергій Караванець, мій друг і товариш, який зник безвісти на війні. І ми не можемо бути осторонь тих людей, дякуючи яким ми маємо можливість займатися тими справами, якими ми займаємося. Спорт позитивно впливає на ментальне і фізичне здоров’я. Ми бачимо, як спорт об’єднує однодумців. А в цьому випадку – обєднує військових і ветеранів: людей, які отримали доволі непростий досвід. І в спорті вони можуть спілкуватися однією мовою – їм комфортно, їм затишно разом.

Читайте також: Брак тренерів і стадіонів. Як на Прикарпатті ветеранів витягують спортом

Франківські підприємці також планують закупити спеціалізовані колісні крісла для гри у баскетбол. Це ще один крок до розширення можливостей для реабілітації через спорт.

Адаптивний спорт — це про базові умови для гідного відновлення. Спорт дуже чітко збирає людину докупи — і фізично, і ментально. Він дає спільноту, в якій ти не «особливий», а просто один зі своїх. Ми вже бачимо, як хлопці й дівчата після курсів стають тренерами й ведуть за собою інших. Не створюємо спеціальних резервацій чи умов. Ми просто стаємо опорою, а ті, хто хоче і може, спирається. І йде далі, – говорить Наталка Найда, співзасновниця ініціативи «ветераницивільні Петрос» та школи інструкторів. – Я щиро вірю, що підтримка таких ініціатив — це наша нова норма. Ми, цивільні, мусимо змінюватися теж. Почати можна з малого: вийти на 2 км. Бігти, йти, повзти — як завгодно. Головне — бути частиною.

Цьогоріч зібрані на благодійній дистанції кошти, спрямують на подальшу купівлю обладнання для адаптивних видів спорту: подальшу купівлю обладнання для адаптивних видів спорту — олімпійські луки, стріли, м‘ячі для баскетболу, інші розхідники, виїзди до шпиталів та навчання тренерів.

Ціль – мільйон. Адже кількість ветеранів і військових з пораненнями – росте. А відповідно збільшується і потреба в обладнанні та його обслуговуванні, навчанні тренерського складу.

Ми бачимо, наскільки якісно все відбувається в роботі команди Наталки Найди – «ветераницивільні Петрос». Тож нам хочеться допомагати створювати ці можливості не тільки в місті Івано-Франківську, а й у регіонах, бо держава сама це питання точно не закриє, – каже Ігор Крицак.

Читайте також: Спробувати і полюбити. Як адаптивний спорт повертає ветеранам впевненість у новому тілі (ФОТО)

Якось не сприймав стрільбу з лука серйозно — ну, цікавий спорт і все. А тепер бачу: це один із небагатьох видів, яким реально можуть займатися люди з протезами. Тихо, спокійно, — говорить ветеран з Надвірної Василь Тежигор, випускник школи інструкторів і майбутній тренер зі стрільби з лука в рідному місті. — Я сам на себе працюю. Але заради цього роботу можна посунути. Будемо працювати. Думаю, спілка ветеранів допоможе, може, й мерія підтягнеться.

На Frankivsk Half Marathon 2025 очікується близько 2000 учасників. Крім дистанції 2 км, відкрито також забіги на 5, 10 і 21 км. Для дітей — безкоштовна участь на 100, 400 та 1000 метрів. Аби ще більше людей долучилися до бігової спільноти, організатори спільно з Puma та Gutsul Running Club проводять регулярні відкриті тренування. Слідкуйте за анонсами на сторінках FHM у Facebook та Instagram.

Реєстрація триває на офіційному сайті Frankivsk Half Marathon. Обери свою дистанцію — і стань частиною змін.

Долучитися до благодійного збору на розвиток адаптивних видів спорту можна за посиланням.

Читайте також: «Лють фокусує. Агресія руйнує» : бугуртний спорт, як спосіб психологічної реабілітації військових

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.