У Дубовецькій громаді вже четвертий рік поспіль працює літня школа «Нове покоління». Цей проєкт не має аналогів в Україні. Тут діти не просто відпочивають – медики, поліцейські та рятувальники учать їх тим навичкам, які здатні зберегти життя.
Це унікальний проєкт на всю Україну, — розповідає директорка літньої школи Альона Шинківська. — Ми навчаємо дітей практичним навичкам, як поводити себе в небезпечних ситуаціях. Зазвичай у таборах дітям показують пожежну машину, дозволяють полазити по ній — і на цьому все. А у нас діти впродовж п’яти днів навчаються разом із рятувальниками, поліцією, медиками, тут працює добровільна пожежна команда – вони постійно працюють з дітьми. В кінці зміни діти здають своєрідний іспит із того, чому навчилися.
Літня школа була заснована у 2022 році, коли почалося повномасштабне вторгнення.
Ми розуміли, що не кожен може надати допомогу собі чи ближньому. Тож вирішили, що така школа дасть дітям ці навички і впевненість, — додає директорка.
Один заїзд табору вміщує до 80 дітей. Цього літа тут уже оздоровили 180 дітей із Дубовецької, Єзупільської, Бурштинської, Букачівської громад. І навіть були діти з Сумщини – з Дубов’язівської громади Конотопського району.
Читайте: Села й заводи. Як Дубовецька громада втримує людей
Окрім навчання, в дітей є ще багато різних заходів. Вони їздять на екскурсії до Яремче, в Галицький та Пнівський замки.
Один із найцікавіших заходів – це вибір чічки й легіня табору, – каже директорка. – Діти протягом всієї зміни готуються до цього заходу, роблять костюми з природніх матеріалів, готують програму. На завершення табору ми запалюємо велику ватру і обираємо чічку та легіня.
Читайте: Спробувати і полюбити. Як адаптивний спорт повертає ветеранам впевненість у новому тілі (ФОТО)
Рятувальники області співпрацюють із Дубовецькою громадою вже кілька років, — каже Христина Перцович, речниця обласного управління ДСНС. — Першим проєктом було відкриття добровільної пожежної команди, після цього відкрився Клас безпеки, а потім уже — відкриття Літньої школи. Це дуже цікавий і корисний проєкт, тому що дуже багато дітей мають можливість набути тих навичок, які дійсно можуть врятувати життя.
В день написання матеріалу з дітьми якраз працювали рятувальники обласного управління ДСНС. Піротехніки, водолази, кінологи, пожежники, гірські рятувальники показували й розказували усе про свою роботу.
А ще діти якраз бігли смугою «Firefighter Combat Challenge» – це, до речі, одна з найпопулярніших розваг табору.
Мені програма дуже подобається, – ділиться 14-річна Наталя Стеблинська з села Тумир. – Є сім навчальних локацій, де все показують і розказують. І ці знання точно будуть корисними в житті. А ще тут легко знайти нових друзів.
Читайте: Кубком «Петрос» завершилася школа інструкторів з олімпійського лука серед ветеранів (ФОТО)
Comments are closed.