Соціум

Франківські фахівці долучилися до створення коміксів про міграцію для підлітків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Викладачі Університету Короля Данила разом із партнерами з Туреччини, Швеції, Німеччини та Нідерландів розробили серію цифрових коміксів, присвячених темі вимушеної міграції. В основу коміксів лягли розповіді представників різних національностей, чиє життя змінила війна, пише Репортер.

коміксів, міграція, підлітки

Читайте також: Косів лицарського походження. Місто над Рибницею має музей своєї історії (ФОТО, ВІДЕО)

Над проєктом DICOMI працювали понад рік. До реалізації ініціативи залучили фахівців з вищих навчальних закладів п’яти країн. Вони провели близько 50 інтерв’ю з біженцями з України, Сирії та інших країн, зібравши інформацію як онлайн, так і під час виїздів, де безпосередньо проживають біженці.

На основі розповідей мігрантів створили збірні сюжети та розробили 10 цифрових коміксів для підлітків, які розмістили у вільному онлайн-доступі. 

Зосередилися на різних проблемах, із якими найчастіше стикаються емігранти, щоб показати, що навіть найскладніша ситуація має вирішення. У коміксах немає конкретної історії того чи іншого героя. Враховувався спільний досвід людей, і на його основі моделювалися сюжети. Частково, мабуть, багато хто впізнає себе на цих картинках, – розповідає помічник проректора з міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку Університету Короля Данила Валентин Васечко.  

В основу коміксів лягли розповіді представників різних національностей, чиє життя змінила війна

За даними ЮНІСЕФ, у світі зареєстровано 6,86 мільйона біженців з України. На кінець 2024 року кількість дітей-мігрантів, переміщених з різних країн через конфлікти й насильство, становила 48,8 мільйона.

Комікси перекладені мовами країн-партнерів і будуть представлені підліткам у школах кожної з країн-учасниць. Все для того, щоб допомогти дітям швидше налагодити контакт і допомогти юним мігрантам легше адаптуватися у новому для них місті та навчальному закладі. 

 Це не тільки про українців, а загалом про тему міграції у всьому світі. Дітей потрібно виховувати так, щоб вони не принижували інших людей, у тому числі своїх ровесників, а навпаки підтримували їх після вимушеного переїзду, – каже завідувачка кафедри дизайну УКД Ірина Матоліч. – Формат коміксів обрали, щоб зацікавити підлітків, тому враховували всі особливості жанру, ретельно підбирали композицію, кольори». 

Ознайомитися з коміксами можна у відкритому доступі:

Читайте також: Кубком «Петрос» завершилася школа інструкторів з олімпійського лука серед ветеранів (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.