Соціум Туризм

Кінний центр «Гуцулик» на Косівщині запрошує на фотосесії, мандрівки та іпотерапію (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У нацпарку «Гуцульщина» на Косівщині працює кінний центр «Гуцулик», відкритий для всіх охочих. Тут пропонують фотосесії та катання на гуцульських конях, кінні мандрівки гірськими маршрутами, а також іпотерапію – зокрема для дітей та військових, пише Репортер.

Центр гуцульського коня «Гуцулик» працює в селі Смодна за адресою вул. Дружби, 137 – на території НПП «Гуцульщина».

Кінь для гуцула — член родини. Як гуцул завдячує коневі, так і кінь гуцулу. Везли з гір дітей хрестити до церкви, молодих – до шлюбу. Кінь супроводжував і в останню путь. Це основне в житті гуцула, – говорить директор нацпарку «Гуцульщина» Юрій Стефурак.

Стефурак розповідає, що у 1929 році на виставці в Познані перше місце отримав жеребець гуцульської породи. Він був з Москалівки – села, що згодом стало частиною Косова.

Кінний центр «Гуцулик» на Косівщині

Проте в роки окупації радянська влада знищила більшість коней.

Коли прийшли рашисти на Косівщину, їх дратувало все національне, їх дратувало все національне, в тому числі і їх дратувало те, що гуцули, мають свою  унікальну породу коней, – говорить Ірина Стефурак, наукова співробітниця парку. – Був наказ зігнати всіх коней гуцульської породи. Люди законослухняні, вони не знали для чого. А поряд стояли скотовози, які вантажили цих коників і відвозили на м’ясокомбінат. Так основна маса породи була знищена.

Завдяки співпраці з поляками, Стефураки почали відроджувати породу. Зараз у кінному центрі є десять коней – чистокровних “гуцуликів”. І лошатко – Зорян.

Кінний центр «Гуцулик» на Косівщині

Нам привезли породистого жеребця – шикарного “гуцулика”. Ми почали шукати за параметрами кобилок, яких він покривав. Таким чином у нас почався цей процес відродження, – говорить Ірина Стефурак. – На жаль, наш основний плідник Варнік уже на веселці. Він свою справу зробив дуже так на відмінно. І сьогодні тут перед вами чистопородні гуцульські коники, в основному – кобилки.

Кінний центр «Гуцулик» на Косівщині

Нині тут пропонують фотосесію з кіньми, прогулянки на конях, оздоровчу верхову їзду, катання на санях взимку та у бричці влітку. А також можна відвідати кав’ярню-крамницю та музейний простір.

Записатися на відвідини кінного центру «Гуцулик» можна за телефоном +380986375818 або +380978141772.

Читайте також: Як совєти боялися “гуцуликів”. У Косові відроджують давню породу коней (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.