У фортечній галереї «Бастіон» проводять майстер-класи з ковальства. На них виготовляють вироби, які необхідні воїнам на фронті, пише Репортер.
Майстер-класи до Дня міста організувало Вище професійне училище №21.
Читайте: «Побратими побачать, що не треба здаватися». Ветеран планує пройти 1000 км з Франківська до Відня
Михайло Баб’як, директор ВПУ №21, каже, другий день безкоштовно проводять майстер-класи з ковальства для всіх охочих. Таким чином хочуть показати, що Івано-Франківськ підтримує традиції ковальської справи. Серед учасників заходу є й школярі. За словами директора училища, вони намагаються поширювати ковальські традиції серед молоді.
Багато хто не розуміє, що таке ковальство, – каже Михайло Баб’як. – Бачать гарні вироби, але не всі розуміють, як вони створюються. Тому навіть через такі майстер-класи ми хочемо популяризувати ковальство, показати, що не все аж так складно й цього можна навчитися.
Читайте Вахтанг Кіпіані: «Ми – нація-марафонець, у нас немає вибору втомитися»
На майстер-класах виготовляють необхідні на фронті клямри та скоби.
Училище вкладає свою посильну працю в перемогу, щоб наші захисники мали чим оборонятися та чим грітися, – каже майстер виробничого навчання ВПУ №21 Дмитро Сухоручко. – Скоби та клямри робимо на постійній основі. А в зимовий період створюємо буржуйки, баки для нагріву води та інші побутові речі.
За його словами, рівень знань та умінь їхніх учнів є доволі високим, бо не кожне училище має для навчання обладнання, яке використовується на сучасних підприємствах.
У нас є всі інструменти, усі прилади, усі сучасні станки, на яких ми вчимо дітей працювати. Тому на наших учнів завжди є попит, – говорить пан Дмитро.
Читайте: Жадан у Франківську: “Щоб перемогти, нам треба багато мислячих людей”
Такі майстер-класи навчальний заклад проводить не вперше.
Директор училища Михайло Баб’як каже, до пандемії у Франківську завжди проводився традиційний ковальський фестиваль до Дня міста. Відбувалися змагання на найкращого юного коваля серед учнів й діти могли продемонструвати свої вміння.
Зараз же стараються долучатися всюди, де запрошують.
Через два тижні у Крилосі буде ремісничий фестиваль. Ми поїдемо туди і проводитемо там майстер-клас. Демонструватимемо виготовлення зброї, покажемо, як колись виготовляли зброю, сокири, стріли, – каже пан Михайло. – Знаєте, ковальство було у давнину – то буде й далі.
Авторка: Мирослава Надкернична
Comments are closed.