Дитинство Василя пройшло без сім’ї – в інтернаті. Про те, що в дітей мають бути батьки, хлопець дізнався в 7 років, а в 12 – його всиновили. Зараз хлопець мріє стати блогером, аби мотивувати дітей та підлітків із дитячих будинків.

Кожна дитина має зростати в родині. Якщо біологічної немає – важливо, щоб була альтернатива. Адже жоден інституційний заклад не здатен замінити дитині любов і турботу справжньої родини.
У 7 років я дізнався, що в дітей має бути батько і мати. Раніше не знав, що так буває, — каже Василь.
Хлопець говорить, що для нього інтернат був єдиним світом, де жили такі самі «малі бешкетники під наглядом вихователів».
У 12 років Василя всиновили. І ця подія стала переломним моментом у житті хлопця.
Мене хвалили, навчали багатьох речей, пояснювали, що таке гроші, вчили економити, розповідали, чому навчання — це важливо. Усе це було новим для мене. Я й досі пам’ятаю момент, коли отримав відмінну оцінку й повернувся додому, а батьки обняли й сказали, який я молодець. Ці слова я почув уперше. Це були слова віри. Іноді достатньо, щоб хтось сказав: “Ти зможеш!”, — каже Василь.
Зараз Василю 22 роки. Він отримав диплом кухаря-кондитера та мріє стати блогером, аби мотивувати дітей та підлітків із дитячих будинків. Хлопець впевнений: особиста історія, де «відсутність звичайних родинних моментів» поєдналася з наполегливістю та прагненням учитися, може дати надію тим, хто перебуває в такій самій ситуації.
Свою історію Василь розповідає на мультимедійній виставці «Поговори зі мною», ініційованій Фундацією Катерини Осадчої спільно з Міністерством соціальної політики України, Координаційним центром із розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Фундацією Олени Зеленської та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Читайте також: «Діти не мають знати війну». У «Ветеранському просторі» у Франківську ветерани зустрілися з сім’ями загиблих побратимів
Аби якомога більше людей дізналися про різні шляхи прийняття дитини в родину — усиновлення, створення прийомної сім’ї, оформлення опіки чи піклування, відкриття дитячого будинку сімейного типу або патронатної родини — створили онлайн-платформу dity.gov.ua. На цьому сайті зібрали всю необхідну інформацію, яка допоможе обрати той варіант, що найбільше відповідатиме можливостям родини та потребам дитини.
Comments are closed.