Соціум

У Франківську чоловіка врятували після 10 хвилин клінічної смерті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська лікарі врятували життя 44-річному Ярославу Небесному. Чоловік самостійно прийшов у приймальне відділення з болем у горлі, але під час проведення кардіограми його серце зупинилося. Серцево-легенева реанімація тривала 10 хвилин 
Про це повідомляє КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”, пише Репортер
Хвилин, реанімація
До лікарні Ярослав звернувся 27 квітня з незначним болем у горлі та грудях.
Увечері 19 квітня, якраз напередодні Великодня, після того як фізично попрацював, я відчув біль в горлі, який згодом трохи поширився на грудну клітку. Випив таблетки, трохи полегшало. Пройшли великодні свята, я думав, що в мене захворювання горла і жив як зазвичай, продовжував фізично працювати та навіть їздив на екскурсію, – каже Ярослав
Під час кардіограми раптово сталася зупинка серця. Медики негайно почали серцево-легеневу реанімацію, яка тривала 10 хвилин. Пацієнту тричі проводили дефібриляцію, виконали інтубацію та повернули серцевий ритм.
Ярослав каже, що почувався добре і був упевнений, що просто застудив горло.
Попросив, щоб мені зробили рентген. А лікарі сказали, що спершу зроблять кардіограму. Мене це здивувало. Коли мені поставили датчики… далі я не пам’ятаю… нічого не бачив… Було дуже важко дихати, але ставало все легше. Відкрив очі і побачив, що навколо мене десь було 5-6 медиків і не розумів, що сталось, – розповідає Ярослав.
Завідувачка Відділення невідкладної екстреної медичної допомоги Іванна Дидик каже, що серцево-легенева реанімація за стандартом триває не більше 30 хвилин. За її словами, якби серце Ярослава  зупинилося поза межами лікарні, він би помер.
Лікарі кажуть, що симптоми інфаркту бувають різними – не завжди це сильний біль у грудях. У випадку Ярослава боліло лише горло, тому він і не запідозрив проблем із серцем.
Бувають дуже різні випадки: комусь віддає у шию чи лопатку, в когось болить живіт чи вухо, у цього нашого пацієнта – горло. Тому слід звертатись за медичною допомогою. За час повномасштабної війни великою є частина пацієнтів у віці 30-40 років, які поступають до лікарні з інфарктом міокарда, – відзначає Оксана Корнута.
Зараз Ярослав Небесний себе добре почуває. Період реабілітації ще триває, йому потрібно перебувати під спостереженням лікарів, приймати медикаменти та фізично не перенавантажуватись.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.