У четвер, 1 травня, у Франківську нагородили переможців та учасників першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2025». Зі всієї області за звання найкращих змагалися 37 педагогів, пише Репортер.
Цьогоріч конкурсанти змагалися у чотирьох номінаціях: «Зарубіжна література», «Історія», «Технології / Трудове навчання» та «Хімія».
Змагання проходили очно у два етапи: відбірковий та фінальний. Учасники проходили тестування, давали відкриті уроки й демонстрували майстер-класи.
Заступник голови оргкомітету першого туру Роман Зубʼяк каже, що конкурс в області проводять уже 33 роки. Зараз учасники реєструються самостійно — раніше їх скеровували різні інституції.
Нагородження розпочали з хвилини мовчання, щоб вшанувати захисників та захисниць України.
Переможниця в номінації “Зарубіжна література” Тетяна Лінійчук працює в Ямницькому ліцеї. Це її друга участь у конкурсі, вперше вона брала участь у 2018 році, тоді посіла друге місце.
Каже, література допомагає формувати особистість учня.
Коли Україна вкотре виборює свою незалежність, кожен наш урок зарубіжної літератури — це не просто зустріч з героєм, це розмова про вибір: не мовчати, залишатися людяним, відстоювати свої духовні та моральні переконання, — говорить Тетяна Лінійчук.
За перше місце вчителі отримали по 6000 грн, за друге — 3000, за третє — 2000 грн.
Один із переможців, вчитель хімії у ліцеї № 24 Юрій Пахомов каже, що цей конкурс став для нього можливістю випробувати себе як особистість.
Цим конкурсом ми мотивуємо дітей не сидіти на місці, а рухатися, розвиватися та випробувати свої сили. Не можу просто казати учням “розвивайтесь”, якщо самому нічого не робити, — розповідає Юрій Пахомов.
На запитання як залучити дітей до вивчення хімії, Юрій посміхається і каже:
Будьте щирими, відвертим і правдивим. Покажіть, що хімія це не предмет в школі, а це те, що нас оточує.
Учитель історії наукового ліцею ім.Миколи Сабата Володимир Половський працює вже 19 років. З початку своєї роботи Володимир подавався на різні конкурси. Цьогоріч зайняв перше місце в номінації “Історія”.
Після 2022 року стало очевидно, наскільки важливо знати історію. Ворог часто використовує її як інструмент маніпуляцій. Також добре прищеплює любов до історії обов’язкове НМТ, — каже Володимир Половський.
Після вручень призів переможців запитали“ Яка їхня формула успіху?”. Учителька трудового навчання та технологій Коломийського ліцею № 2 Ольга Кушмарак каже, що її секрет успіху простий — це любов.
Мої учні знають, що любов це є те, що ми можемо додати до будь-якої роботи й вона буде прекрасною. Любов — це найкраще відчуття, – говорить Ольга Кушмарак.
Список переможців першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2025»:
- Кушмарак Ольга Іванівна – учителька трудового навчання та технологій Коломийського ліцею № 2 Коломийської міської ради (номінація «Технології / Трудове навчання»)
- Лінійчук Тетяна Вікторівна – учителька зарубіжної літератури Ямницького ліцею Ямницької селищної ради (номінація «Зарубіжна література»)
- Пахомов Юрій Дмитрович – учитель хімії Ліцею № 24 Івано-Франківської міської ради (номінація «Хімія»)
- Половський Володимир Семенович учитель історії Наукового ліцею імені Миколи Сабата Івано-Франківської міської ради (номінація «Історія»)
Список лауреатів (II місце) першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2025»
- Білинська Олександра Степанівна – учителька хімії та інформатики Микуличинського ліцею Яремчанської міської ради (номінація «Хімія»)
- Лесів Мар’яна Ігорівна – учителька трудового навчання та технологій Галицького ліцею «Академічний» Галицької міської ради (номінація «Технології / Трудове навчання»)
- Симчич Еліна Василівна – учителька зарубіжної літератури Коломийського ліцею № 9 Коломийської міської ради (номінація «Зарубіжна література»)
- Ярошевич Ольга Костянтинівна – учителька історії Ліцею № 1 Івано-Франківської міської ради (номінація «Історія»).
Список лауреатів (IІI місце) першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2025»:
- Кальмук Лілія Романівна – учителька історії Долинського ліцею № 6 «Європейський» Долинської міської ради (номінація «Історія»)
- Коровчук Галина Василівна – учителька зарубіжної літератури Верховинського ліцею № 1 Верховинської селищної ради (номінація «Зарубіжна література»)
- Мрічко Василина Іванівна учителька трудового навчання та технологій Ліцею № 12 імені Івана Франка Івано-Франківської міської ради (номінація «Технології / Трудове навчання»)
- Савчій Наталія Олексіївна викладач хімії Вищого професійного училища № 7 м. Калуша (номінація «Хімія»)
До теми: Місто на плівці. У Палаці Потоцьких збирають негативи та хочуть відродити аналогове фото
Авторка: Ілона Салій
Comments are closed.