Люди

У Франківську ветеранів познайомили з ботмерівською гімнастикою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Франківську ветеранам провели сеанс ботмерівської гімнастики. Інструктаж проводив сертифікований фахівець Юрій Луковенко. За його словами, ботмерівська гімнастика – це мова рухів, почуттів і самовідчуття. Її можуть виконувати усі, обмежень вона не має, пише Репортер.

У Франківську ветерани дізналися, що таке ботмерівська гімнастика

Гімнастику проводили у реабілітаційному центрі «Нові крила». Різні вправи пробували робити з десяток ветеранів.

Захід був ініційований 13 бригадою НГУ «Хартія». Його підтримала Бізнес асоціація Івано-Франківська, «Нові крила» й коледж фізичного виховання.

Франківськ, Хартія, ботмерівська гімнастика

Для комплексу фізичної реабілітації варто використовувати все, – впевнений військовий «Хартії» Олег Шульга. – Треба опанувати якомога більше, аби потім вибрати найважливіше, найкорисніше – найбільш продуктивні методики. У суті ботмеріської гімнастики йдеться якраз про усвідомлений рух, про усвідомлення тіла у просторі і в полі енергії. Бо коли у людини є травми, ампутації, різні проблеми з тілом, то доводиться усвідомлювати себе нового. І мені здається, що ця гімнастика може мати серйозну користь.

В Україні ботмерівська гімнастика з’явилася на початку 2000-х. Тоді шведські фахівці приїжджали, допомагали у створенні нових освітніх систем. З 2009 року ботмерівською гімнастикою займається Юрій Луковенко, а з 2017-го він – сертифікований учасник Скандинавської ботмерівської колегії.

У Франківську, ветерани, ботмерівська гімнастика

За словами Юрія, ці вправи спрямовані не на технічне виконання, а на відчуття внутрішнього ритму організму та співвіднесення його з ритмами навколишнього світу.

Відмінність ботмерівської гімнастики в тому, що ми робимо її у колі й по черзі, тобто тут є така соціальна складова, – говорить Луковенко. – Тут нема лідера, що я  роблю і ти роби, як я. І це теж майбутнє суспільства. Ми маємо подолати цей стереотип командно-адміністративної системи чи вертикалі підпорядкування. Створити суспільство рівних, але відповідальних, особистостей.

До центру «Нові крила» спробувати нову гімнастику прийшли ветерани, які саме проходять тут реабілітацію. Хтось робив вправи сидячи, а хтось просто дивився.

За словами Ігоря Дільного, ветерана, керівника реабілітаційного центру «Нові крила», поряд із фізичною реабілітацією вони завжди впроваджують різні заходи, які можуть допомогти і психологічному відновленні чи посприяти реінтеграції у цивільне життя.

Ми проводимо пілатес, йогу, а сьогодні, за ініціативи хлопців, – ось таку гімнастику, – говорить Дільний. – І надалі будемо поширювати якусь нову інформацію, щось додавати. Це для того, щоб кожен для себе міг взяти щось корисне. Я вважаю, чим більше ти маєш якихось засобів для роботи зі своїм тілом, тим більше ти будеш обізнаний.

Авторка: Світлана Лелик

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.