В цьому році міській станції швидкої медичної допомоги виповнилося 70 років. Івано-Франківська стація швидкої допомоги є одним з найстаріших медичних закладів м. Івано-Франківська. Заснована 28 жовтня 1944 р., коли депутати трудящих Станіславської міської Ради прийняли рішення передати міськздороввідділу трьох коней і фаетон для організації “швидкої допомоги”. Протягом 1945 року медпрацівники закладу обслужили 2651 виклик: 586-пішки та 2065- на бричці.
З того часу частота і кількість звертань на станцію за медичною допомогою зростала і досягла у 2008 році 90 000 викликів.
Станція зазнавала структурних і організаційних змін. На сьогоднішній день в її структурі функціонують чотири підстанції, які охоплюють всі мікрорайони міста.
Робота станції організована в чотири зміни, цілодобово працює 18 лікарських бригад, які обслуговують до 300 викликів за добу.
Щодня мешканцям міста надається екстрена медична допомога при нещасних випадках, травмах, отруєннях, станах, що загрожують життю, ускладненні вагітності.
Зменшились нарікання на спізнення швидкої допомоги жителів міста. Помітно поліпшився рівень надання екстреної медичної допомоги, чому сприяло оновлення автомобільного парку станції ШМД в 2008р. чотирнадцятьма новенькими авто. Комфортно стало перш за все пацієнтам, суттєво покращились умови праці медиків, водіїв.
Змінився і зовнішній вигляд медпрацівників. Медичний персонал швидкої допомоги забезпечений спецодягом європейського зразку.
Але є багато і невирішених проблем: затори на дорогах, особливо в часи пік, недостатнє чи відсутнє освітлення під’їздів, несправність ліфтів, відсутність нумерації деяких будинків, поганий стан доріг. Все це суттєво впливає на тривалість доїзду, на технічний стан санітарних автомобілів, що приводить до частих поломок. Немає розуміння серед водіїв міського транспорту, які часто не пропускають карети швидкої допомоги, незважаючи на ввімкнені проблискові маяки. Адже в цей час можливо хтось знаходиться на межі життя і смерті і потребує швидкої медичної допомоги.
Невирішеною залишається проблема обслуговування хворих з невизначеним місцем проживання (бомжів), які більше потребують соціальної допомоги, а не медичної, людей в стані алкогольного сп’яніння (на вулиці), які не потребують госпіталізації, а співчутливі перехожі викликають швидку знову і знову, що приводить до суттєвих матеріальних збитків закладу.
Медичний персонал швидкої медичної допомоги працює в екстремальних та небезпечних умовах: вдень і вночі, при несприятливій погоді, в автомобілі та на вулиці. Зустрічаються випадки нападу на лікарів та фельдшерів при виконанні їх службових обов’язків з боку громадян, які знаходились в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
Згідно з Конституцією України, надання екстреної медичної допомоги є безплатним. Але щорічно близько 3 тис. є безрезультатні виїзди. Здебільшого ці виклики залежать від людського фактору, людської свідомості та відповідальності, бо причинами безрезультатних виїздів, як правило, є випадки коли по приїзді бригади хворого не застали на місці, пацієнт відмовляється від допомоги, не знайдена адреса, що бригаду не викликали (жарти сусідів, знайомих), або хворий після огляду є практично здоровий. На жаль, діюча нормативно-правова база не дозволяє ефективно та реально притягати порушників до відповідальності
Досвід багатьох країн світу показує, що результати лікування, його тривалість, матеріальні витрати, подальший стан здоров’я і працездатність громадян, залежать у першу чергу від своєчасного надання медичної допомоги. Нажаль, через так звану медичну реформу Януковича, внаслідок реорганізації та оптимізації медичних закладів практично знищено Вітчизняну службу швидкої медичної допомоги в структуру якої входила Івано – Франківська міська станція швидкої і невідкладної медичної допомоги.
Саме тому, протягом останнього року, колектив станції веде наполегливу боротьбу для збереження станції швидкої медичної допомоги для мешканців Івано-Франківська, щоб надавати безкоштовно не тільки екстрену, але й невідкладну медичну допомогу.
Comments are closed.