Хоча джерки – або м’ясні чипси – часто асоціюються з сучасною культурою здорового харчування чи активним способом життя, насправді це дуже старовинний продукт. Історія джерок налічує понад 500 років. Американські корінні народи виготовляли чипси з м’яса різних тварин, таких як бізони та олені, ще до прибуття європейців.
А в українських Карпатах на Косівщині навчилися сушити м’ясо за особливими таємними рецептами, йдеться у сюжеті ТСН.
Спочатку власники виробництва планували сушити чорницю, якої росте багато на тутешніх схилах. Втім, за допомогою гранту гроші на обладнання отримали уже після ягідного сезону. Тому вирішили сконцентруватися на м’ясі.
Ми вирішили переробляти м’ясо баранини і найлегше було спочатку висушити м’ясо, – розповідає власниця крафтового виробництва джерків Світлана Олексюк. – Це цікаве поєднання – Карпати і джерки. Але воно є унікальним і цікавим.
Зараз для сушіння використовують різну сировину – яловичину, свинину, курятину і конину. А з баранини зараз роблять лише ковбасу.
Читайте: Сир у чані й дегустація на горищі. Верховина збирає гурманів (ФОТО, ВІДЕО)
Ми привозимо свіжу сировину. У нас є постачальники, які мають усі документи і сертифікати. М’ясо ми беремо першого сорту, без прожилок. Лише цілі шматки м’яса. Охолоджуємо його до нуля, а потім нарізаємо, – розповідає власник крафтового виробництва Микола Матійчук.
Рецепт своїх джерок виробники тримають у секреті.
Comments are closed.