Соціум

Франківська вчителька Леся Павлюк увійшла до робочої групи МОН

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Міністерстві освіти і науки України розпочали оновлення Державного стандарту початкової освіти. До роботи залучили не лише фахівці галузі та провідні експерти, а й досвідчені вчителі-практики. Однією з членкинь робочої групи стала – Леся Павлюк, вчителька початкових класів з Івано-Франківська, яка увійшла до 50 найкращих учителів світу за версією Global Teacher Prize 2025.

Про це повідомляє Репортер з посиланням на Міністерство освіти і науки України.Леся Павлюк

Упродовж лютого–березня робоча група запропонує зміни для підвищення ефективності навчання в початковій школі.

Сім років упровадження чинного стандарту дали нам неоціненний досвід. Ми побачили, які підходи працюють найефективніше, де потрібні додаткові інструменти, як зробити навчання більш результативним. Особливо важливо врахувати досвід організації освіти в умовах війни та дистанційного навчання, — говорить заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.

МОН залучило до роботи фахівців галузі та провідних експертів. Особливу роль у робочій групі відіграють досвідчені вчителі-практики, серед яких — Леся Павлюк, вчителька початкових класів з Івано-Франківська, яка увійшла до 50 найкращих вчителів світу за версією Global Teacher Prize 2025.

Робоча група зосередилася на кількох ключових напрямах:

  • Оновлення мети та цінностей: Перегляд формулювання мети початкової освіти та її узгодження із загальною метою середньої освіти. Уточнення ціннісних орієнтирів відповідно до викликів сьогодення та чинного законодавства.
  • Результати навчання: Упорядкування вимог до обов’язкових результатів навчання за всіма освітніми галузями. Особливу увагу надано їхньому звʼязку з вимогами Державного стандарту базової середньої освіти.
  • Компетентнісний підхід: Розвиток компетентнісного потенціалу для кожної освітньої галузі та базових знань і вмінь, які мають опанувати учні початкової школи.
  • Навчальний план: Розроблення нової редакції базового навчального плану з урахуванням сучасних освітніх потреб, зі збереженням навчального навантаження для якісного викладання предметів.

Крім того, оновлення стандарту потрібно для узгодження його структури з новими стандартами базової середньої освіти (5–9 класи, 2020) та профільної середньої освіти (10–12 класи, 2024). Це забезпечить послідовність і наступність між різними рівнями шкільної освіти, – йдеться в повідомленні.

Читайте: Франківка Леся Павлюк стала однією з 50 найкращих педагогів світу

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.