19-річний Віктор з Івано-Франківщини чотири роки жив зі спеціальною пластиною, щоб виправити вроджену ваду грудної клітки. На складну операцію у 2020 році сам підліток і його батьки наважились через постійні проблеми із дихальною та серцево-судинною системами, спричинені деформацією грудини. А також через психологічний дискомфорт, адже деформація була досить вираженою.
Після тривалого періоду корекції пластину нарешті видалили, і хлопець задоволений результатом. Обидва втручання виконали хірурги, пишуть на сторінці Західноукраїнський спеціалізований центр.
Віктор зізнався, що перші два місяці після встановлення конструкції було важко.
Але поступово я звик: став себе краще почувати, мені легше було дихати, бігати. А після видалення пластини через зміни у зовнішності я ще й впевненіше почуваюсь, – додав хлопець.
Дитячий хірург Андрій Кузик каже, що видалення пластини не загрожує досягнутій корекції. Конструкція достатньо укріпила грудну клітку, вона набула правильної форми і більше не деформує інші органи. Відтак у хлопця зникли неприємні відчуття: задишка, здавлення у грудях тощо. Розрізи при повторному втручанні виконали на місці попередніх, щоб уникнути появи нових рубців.
Фахівці Центру кажуть, що лійкоподібна деформація грудної клітки – найпоширеніша вроджена вада розвитку цього відділу скелету. З такою проблемою звертаються хлопці і дівчата різного віку. Проте найчастіше операцію виконують після 12-14 років. Рішення щодо консервативного чи оперативного лікування хірурги приймають разом із пацієнтом і його батьками індивідуально. Таких операцій у лікарні проводять до 10-15 на рік.
Прийом відбувається за попереднім записом.
Обрати зручний час візиту можна, зателефонувавши до реєстратури у години роботи:
Пн–Пт – з 8:00 до 16:00 год.
(032) 270 22 07
(063) 189 70 50
(097) 150 70 53
Comments are closed.