Соціум

На Прикарпатті 15,5% лічильників газу непридатні для експлуатації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-Франківська філія «Газмережі» продовжує планову повірку лічильників газу. Результати повірок у 2024 році показали, що 15,5 %  приладів обліку непридатні до експлуатації через зношеність лічильного механізму та похибку вимірювання, що перевищує допустиме значення. Окрім того, виявили 97 фактів втручання в роботу лічильників.

Лічильник газу –  складний засіб вимірювальної техніки, який з часом зношується та зазнає впливу з боку зовнішніх факторів. Через це змінюються його метрологічні характеристики. Тому прилади обліку, що перебувають в експлуатації у споживачів, незалежно від форм власності та виду діяльності, підлягають черговій повірці.

Читайте: Виростити серце лева. У Франківську обговорили візію міста на наступні 10 років

На Прикарпатті 15,5% лічильників газу непридатні для експлуатації

Після проходження процедури повірки лічильника, споживач може бути впевнений, що оплачує саме той обсяг природного газу, який реально спожив. Побутовому споживачу не потрібно слідкувати за термінами, оператор ГРМ – Івано-Франківська філія «Газмережі» самостійно попередить про час проведення процедури та виконає необхідні роботи, – пояснює головний метролог Івано-Франківської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» Микола Бугра.

Також побутовим споживачам не потрібно додатково  оплачувати за періодичну повірку лічильників газу, їх технічне обслуговування та пов’язаний з такою повіркою ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж).  Ці роботи фінансуються з коштів, сплачених за послугу з розподілу природного газу.

Однак, у разі виявлення  втручання в роботу лічильника, окрім компенсації збитків, споживач повинен купити новий лічильник та оплатити роботу по його монтажу. Такі порушення, кажуть газовики, легко виявляють за характерними механічними пошкодженнями на відліковому механізмі, підробленими пломбами, відбитками тавр та ін.

У газорозподільній компанії також зазначають, у разі недопуску споживача до помешкання, згідно  з кодексом ГРМ,  компанія складає акт про порушення, де фіксує відмову, а розрахунки за спожитий природний газ проводитимуться за граничними нормами споживання.

Читайте: Коли в жилах тече молоко. Як на сироварні «Тирсіник» відроджують дідівську справу і розвивають туризм у Баня Березові (ФОТО) 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.