Війна

Назад до служби. Як військові з Прикарпаття повертаються на фронт після СЗЧ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Військовослужбовці з Прикарпаття повертаються на фронт після СЗЧ без кримінального покарання. Назар Ярмоленко каже, коли дізнався про вагітність дівчини, піддався емоціям та без дозволу поїхав додому. А калушанин Віктор Попенко пішов у СЗЧ з госпіталю. Втім, обоє прийняли рішення повернутися, пише Репортер з посиланням на сюжет Каналу 402

Один із них, 21 річний Назар Ярмоленко, до лав збройних сил приєднався добровільно.  Пройшов чимало бойових завдань.

Сіверськодонецьк, Переїзне. У нас там трохи втрати були. Потім була БРка на Покровський напрямок. Там після другого штурму я затрьохсотився. Їхали на “еваку” з fpv попали машину, я випав, мені біцепс переїхав автомобіль. Відправив в лікарню, лежав в лікарні десь до півтора місяця, – розповідає Назар Ярмоленко.

Покидати самовільно службу, каже, не хотів. Проте, коли дізнався про вагітність дівчини, піддався емоціям та без дозволу поїхав додому.

Скористався можливістю повернення на службу без притягнення до відповідальності й калушанин Віктор Попенко. Воював чоловік на різних напрямках. Зокрема на Курському. Там отримав осколкове поранення від дрона. Проходив лікування у госпіталі і згодом самовільно його покинув.

пішов у СЗЧ з госпіталю

У тилу, каже, пробув чотири місяці і за цей час, зізнається, переусвідомив свій вчинок та вирішив повернутися на фронт. За фахом кулеметник.

Не буде кримінальної відповідальності і я далі готовий проходити військову службу, але в іншому підрозділі, в іншій частині, – говорить Віктор Попенко.

Загалом за три тижні, кажуть, у територіальному управлінні ДБР на службу повернулися 400 бійців з п’яти областей: Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської та Закарпатської.

Ще близько 100 очікують на накази про продовження військової служби. З Прикарпаття на фронт повернулися понад 30 бійців. Ті військові, які вперше самовільно залишили частини, або ж вчинили дезертирство, можуть повернутися до 1 січня 2025 року і уникнути кримінальної відповідальності та поновитися з усіма соціальними гарантіями.

Впродовж 72 годин з часу повернення до місця служби, командир військової частини має прийняти рішення про поновлення такого військового на службі. Також автоматично будуть відновлені усі виплати соціальні, матеріальні речові.

Якщо ж військовий до 1 січня не повернеться в стрій, то на нього все ж чекатиме кримінальна відповідальність та реальне покарання у вигляді позбавлення волі. Передбачено ув’язнення не менше, ніж на 5 років.

Читайте також: Прикарпатця Василя Штогрина посмертно нагородили орденом “За мужність ІІІ ступеня”

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.