З 29 листопада вступив у дію закон, який дозволяє військовим після самовільного залишення військової частини чи дезертирства, можуть повернутися на службу без кримінальної відповідальності.
Можливість повернутися на службу та уникнути кримінальної відповідальності буде до 1 січня 2025 року. Про це розповіли у середу, 11 грудня, на брифінгу в Івано-Франківській спеціалізованій прокуратурі у сфери оборони Західного регіону, пише Репортер.
З початку повномасштабного вторгнення почастішали випадки дезертирства та самовільного залишення військових частин, – каже керівник Івано-Франківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Павло Книш. – Досі покаранням було позбавлення волі до пʼяти років. Зараз, згідно із законом, така особа може повернутися на службу без покарань. Для цього потрібно прибути до своїх військових формувань і повідомити, що готові продовжити службу. Його зобовʼязані поновити на службі протягом 72 годин та відновити усі соціальні гарантії, у тому числі грошове забезпечення.
Закон стосується і тих, хто зараз перебуває під слідством за такі злочини та тих, щодо кого проводиться досудове розслідування. А щодо тих, хто уже відбуває покарання, є окрема процедура.
Читайте: У Франківську судили працівника ГУ НП, який продав коробку передач зі службового авто
Тут уже йдеться про умовно дострокове звільнення, – говорить Павло Книш. – Такій людині треба написати клопотання про готовність продовжувати службу. Суд розглядає клопотання, задовольняє його, і тоді людина звільняється із закладів відбування покарань і направляється на військову службу. Така процедура діє і для інших засуджених, не тільки за СЗЧ та дезертирство. У Франківську є дві установи з відбуття покарання, з них багато засуджених висловили бажання і направились на фронт.
За словами Павла Книша, близько 80% засуджених за дезертирство і СЗЧ з Івано-Франківської області виявили бажання повернутися на фронт.
Окрім цього передбачене повернення до інших військових формувань, крім власного, – каже Павло Книш. – Для цього в Україні створені резервні батальйони. Там особа вказує, що бажає продовжувати службу в іншому військовому формуванні. Там його скеровують в інше військове формування, так само зберігши усі соціальні гарантії.
Comments are closed.