Постановою Кабінету Міністрів №632 від 31 травня 2024, з 1 червня затверджено новий єдиний тариф на електроенергію для населення.
Втім, в опалювальний період, з 1 жовтня 2024 року до 30 квітня 2025 року, для індивідуальних та колективних побутових споживачів, які проживають в житлових будинках, квартирах, обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками, вартість електричної енергії є меншою. Про це розповіли у “Прикарпаттяобленерго”.
У випадку, якщо у квартирі немає інших джерел опалення крім світла, ціни будуть такі:
- якщо споживач використовує до 2000 кВт на місяць – його тариф буде становити 2,64 грн/кВт за весь обсяг;
- у разі споживання понад 2000 кВт на місяць – тариф буде становити 4,32 грн/кВт за весь обсяг.
Відтак, за умови відсутності іншого виду опалення та оформлення документації на електроопалення, споживач зможе сплачувати вартість електроенергії за пільговим тарифом 2,64 грн/кВт. Проте це стосується лише тих випадків, якщо кількість спожитих кіловатів за місяць не перевищує 2000 кВт за місяць.
Якщо ж спожитої електроенергії буде більше встановленої норми – сума в платіжці буде нарахована за тарифом 4,32 грн/кВт.
Які документи потрібні:
-
Виготовити проєкт електропостачання всієї опалювальної площі житлового будинку/ квартири
Проєкт електропостачання всієї опалювальної площі житлового будинку/квартири споживач має право замовити в будь-якій організації, що має дозвіл (ліцензію) на виконання проєктних робіт.
Проєкт обов’язково має бути розроблений на вимоги СНіП , ВБН, ДБН, НПАОП та містити такі дані:
- заміри площі з врахуванням висоти стель;
- вимоги до температурного режиму;
- оцінку тепловтрати;
- розрахунки, які підтверджують забезпечення дотримання санітарних норм та умов комфортного проживання;
- технічні висновки про необхідність реконструкції внутрішньобудінкових електромереж.
-
Погодити проєкт електропостачання всієї опалювальної площі житлового будинку/ квартири з АТ «Прикарпаттяобленерго»
Споживачу з яким укладено Договір про надання послуг з розподілу електричної енергії необхідно особисто або через уповноваженого належним чином представника (за дорученням нотаріально завіреним) звернутися в Центр обслуговування клієнтів за місцем розташування об’єкта для погодження проєкту електропостачання.
До проєкту додати:
- акт про від’єднання від мереж централізованого опалення (для споживачів багатоквартирного будинку обов’язково);
- технічний паспорт електроопалювальних установок;
- довідку від газопостачальної організації, що підтверджує відсутність споживання природного газу на опалення приміщення.
Важливо! Потужність електроопалювальної установки не може перевищувати потужність, дозволену до споживання за договором про надання послуг з розподілу електричної енергії, у цій точці розподілу.
У разі якщо потужність електроопалювальної установки перевищує потужність, дозволену до споживання за договором про надання послуг з розподілу електричної енергії, у цій точці розподілу, споживачу перед її встановленням необхідно отримати послуги з приєднання у зв’язку зі зміною технічних параметрів для збільшення величини дозволеної до використання потужності.
-
Підтвердити, що електроопалювальна установка введена в експлуатацію відповідно до погодженого проєкту
Споживачу з яким укладено Договір про надання послуг з розподілу електричної енергії необхідно особисто або через уповноваженого належним чином представника (за дорученням нотаріально завіреним) звернутися в Центр обслуговування клієнтів за місцем розташування об’єкта та подати заяву на проведення обстеження або допуску на підключення до електричної мережі електроустановки.
У разі відповідності встановленої опалювальної установки проєктній документації, ОСР оформляє Акт обстеження та/або допуску на підключення до електричної мережі електроопалювальної установки, на підставі якого вносить зміни в Паспорт точки розподілу електричної енергії в частині наявності та потужності електроопалювальної установки.
Більше про це – на сайті “Прикарпаттяобленерго”.
Comments are closed.